W jej ciele rósł gigantyczny guz. Ważył tyle, co 5-letnie dziecko

1

Lekarze z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach przeprowadzili skomplikowany zabieg. Wycięli pacjentce gigantycznego guza, który ważył 19 kilogramów! Kobieta długo zwlekała z wizytą u ginekologa. Na szczęście operacja zakończyła się sukcesem.

W jej ciele rósł gigantyczny guz. Ważył tyle, co 5-letnie dziecko
W jej ciele rósł gigantyczny guz. Ważył tyle, co 5-letnie dziecko (Facebook, Pixabay)

Lekarze oddziału ginekologiczno-położniczego Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach pochwalili się sukcesem. W ubiegłym tygodniu przeprowadzili u pacjentki operację usunięcia guza, który osiągnął gigantyczne rozmiary. Jak się okazało, ważył już 19 kg!

Pacjentka przez długi czas zwlekała z wizytą u ginekologa. W końcu zdobyła się na odwagę i zgłosiła się do szpitala. Na szczęście zabieg się udał.

Dzięki precyzyjnej diagnostyce, pacjentka szybko została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego. Ten choć był był długi i wyczerpujący dla całego zespołu, guza udało się usunąć w całości, co ma ogromne znacznie dla badania histopatologicznego oraz dalszego leczenia pacjentki - informują w mediach społecznościowych przedstawiciele tarnogórskiego szpitala.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Danuta Błażejczyk przeszła poważną chorobę. Jak przewartościowała swoje życie?

W jej ciele rósł gigantyczny guz

Po zakończonym zabiegu pacjentka przyznała, że żałuje, iż tak długo unikała specjalisty. Teraz lekarze apelują do kobiet o regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

– To jedyna możliwość, kiedy problemy zdrowotne jesteśmy w stanie wykryć we wczesnym stadium i wówczas należycie pokierować leczeniem – zaznacza dr Adam Tiszler, ordynator oddziału Ginekologiczno-Położniczego, który przypomina, że "nie każdy zabieg usunięcia guza kończy się szczęśliwie".

Lekarze z Tarnowskich Gór już po raz trzeci wycięli tak duży guz. Wcześniej zespół pod kierownictwem dr Adama Tiszlera usuwał guzy ważące 24 i 17 kilogramów.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić