o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

COVID-19 zabił ich bliskich. 500 osób pozwało rząd

70
Podziel się

Włochy na początku epidemii nie radziły sobie z kryzysem. Teraz nadchodzi kolejny. Rodziny ponad 500 osób, które zmarły na początku pandemii koronawirusa w Bergamo domagają się odszkodowań w łącznej sumie 100 mln euro. Co zrobi rząd i jaki będzie finał tej sprawy?

COVID-19 zabił ich bliskich. 500 osób pozwało rząd
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEECIjgB

Włoska prasa w piątek aż kipi od informacji o zbiorowym procesie sądowym. Do sądu w Rzymie zgłosiło się aż 500 rodzin.

Bergamo było epicentrum pierwszej fali epidemii we Włoszech. W tym rejonie kraju zmarło kilka tysięcy osób. Włosi z tego rejonu uważają, że w tamtym czasie rząd nie zapewnił właściwej kuracji i opieki osobom zakażonym.

bEECIjgD
Świat polityki musi za to zapłacić - to jedna z opinii wyrażonych przez krewnych zmarłych, jak podaje "Polsat News".

Do sądu zostały podane Rada Ministrów, Ministerstwo Zdrowia i władze regionu - Lombardię. Zarzucono im "absolutny brak planu walki z pandemią".

Rodziny pozwały te organy przy pomocy pięciu adwokatów. Domagają się głównie odszkodowań za śmierć bliskich, przebywających w domach opieki.

bEECIjgJ
Od wymiaru sprawiedliwości oczekujemy odpowiedzi, których politycy nigdy nam nie udzielili. Chcemy wiedzieć, dlaczego nasi bliscy zmarli w ciągu kilku dni i czy można było zrobić coś, by ich uratować - powiedziała Cassandra Locati, która przystąpiła do pozwu zbiorowego.

Rodziny zmarłych przyznają, że czują się porzucone. Nie chcą się jednak poddać w drodze do prawdy, która nie została nim nigdy powiedziana. Reprezentujący rodziny prawnicy przekazali sądowi 2 tys. stron dokumentów.

bEECIjgK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECIjhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
qweryy
3 miesiące temu
Wszelkich głupcow i niedouczkow informuję,ze pobyt w domu opieki p o w i n i e n gwRantować opiekę całodobową.Jesli ktoś sugeruje,ze pacjenci takiej nie mmieli- to powinien taki fakt zaniedbania zglosic natychmiast do właściwej rejonowo prokuratury.Fakt pozbawienia opieki nocnej pacjentow szpitala na Szwajcarskiej w Poznaniu został potwierdzony.Pacjentom obiecano ...opiekę przez pół nocy ...bo personelowi ...niewygodnie w ubraniu ochronnym w nocy(przyszli tam się wyspać czy pracować?
opieka senior...
3 miesiące temu
Do balwanów sugerujacych "calodobową opiekę seniorow w domu".Lezacego musisz co 2 h odwracac na drugi bok.Oprozniać cewnik.Czasem karmić sondą po 100- 150 ml jednorazowo.Czyli dlugo.Juz cię widzę jak pracujesz i to robisz.Chory zaglodzony,odwodniony,w odlezynach i gów... Jak o czyms nie masz pojecia,to sie nie wymadrzaj.
bialko kolca
3 miesiące temu
Kazda ofiara zmuszona do poddania sie eksperymentowi bez zgody (a tak bylo w domach seniora)powinna zostać uhonorowana igromnym odszkodowaniem.Nie wychodzili,nie mieli kontsktow miedzy sobą- to dlaczego pomarli? Testy niewiarygodne.Zabici wszczepionym bialkiem kolczastum- powodujacym zatory?
bEECIjhf
oddzkodować!
3 miesiące temu
Slusznie.Diagnozę oparto na zupełnie nie nadajacych się do tego celu testach(co powiedzual och tworca,noblista).Seniorow trzymano w scislym zamknięciu- bez kontaktu ze sobą,z bliskimi,no to JAK mogli by sie zarazić kropelkowo?Jak?Ale wszystkich poddano eksperymentowi medycznemu- wstrzyknieto zmodyfikowane bialko kolca- czyli swiadomie narazono na śmierć.Zakrzepice,krwotoki.Sekcji zabroniono,slady zbrodni czyli zwłoki palono.NIKOGO nie leczono mimo ogolnie distepnych lekow.Raport z Wuhan wskazuje,co pomaga.Zbrodnia.
Wesoło, wesol...
3 miesiące temu
Teraz w Polsce chory na covid antyszczepionkowiec będzie żądał odszkodowań bo nie został powiadomiony o zagrożeniu epidemicznym? Rozgrzani sędziowie zasądzą miliony.
POwinni
3 miesiące temu
zapłacić za to że sami nie opiekowali się bliskimi !!!
AKM
3 miesiące temu
Równie dobrze ludzie mogą skarżyć rządy że ich bliscy umarli na nowotwory. Kolejny artykuł z cyklu propaganda WP
uaa
3 miesiące temu
pewnie antyszczepionkowcy
oda
3 miesiące temu
Wpierw pozbyli się rodziców z domu, a teraz jeszcze chcą na nich zarobić.
kkkk
3 miesiące temu
Z pretensjami do WHO lub Chin.
kolo
3 miesiące temu
Najpierw się rodziców pozbyli i osadzili ich w domach starców a teraz za ich śmierć chcą kasy. To oni ich narazili na śmierć bo nie zapewnili im odpowiedniej opieki.
zzz
3 miesiące temu
bardzo dobrze gdyby podali ludziom leki w początkowej fazie a nie czekali na wyniki fałszywych testów i respiratory rozsadzające płuca to by żyli, przynajmniej większość. To samo powinno byc w Polsce.
Kolomanolo
3 miesiące temu
a świadkowie Jehowy uprzedzali że nadejdzie koniec tego systemu a tu zong ! śmieliśmy się a wygląda to że mieli racje , miliony umrą ! Wszystko się zawali , będzie głód ... ludzie będą się zabijać o jedzenie , rządy upadną czarno to widzę !
bEECIjgX
Kancerownia
3 miesiące temu
Nie żaden covid, a realizacja planu ukrytej eutanazji osób ciężko chorych, starych i niesamodzielnych. Uczony Simon głośno mówił w wyadzie (WP publikowała), że tym cierpiącym i schorowanym nalezy się zastrzyk, bo dość już się nacierpieli, a jeśli ich nie wyszczepi się, to cała akcja szczepień będzie bezsensowna. Nie wszystkie rodziny pytano, czy życą sobie zastrzyku dla cirpiącego seniora, więc zacznie się powiększanie kosztów pandemii o odszkodowania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić