Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Wojna na furgonetki w Warszawie. Radni podjęli decyzję

60
Podziel się

Wielki przełom w stolicy. Warszawscy radni przyjęli w czwartek uchwałę zakazującą poruszania się po stolicy pojazdami oklejonymi zdjęciami zawierającymi drastyczne treści - płodami lub promujące treści anty-LGBT.

Wojna na furgonetki w Warszawie. Radni podjęli decyzję
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W czwartek warszawscy radni przyjęli specjalną uchwałę. Nastąpiło to po tym jak radni Koalicji Obywatelskiej zmienili porządek obrad. "Nowe przepisy porządkowe" przyciągnęły 41 radnych. Przeciwko było 18.

Radni Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć w Warszawie strefę autonomiczną, w której zdecydują kto i czym może się po mieście poruszać - pisał na Twitterze przed głosowaniem Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości i były radny miasta stołecznego Warszawy.

"Przepisy prawa nie wystarczają"

Projekt uchwały zgłosił i przeczytał mecenas Jarosław Kaczyński, radny KO.

Obecne przepisy prawa są niewystarczające. Warszawa to miasto dla wszystkich, to otwarta nowoczesna stolica państwa demokratycznego - grzmiał radny.

Kaczyński dodał również jedną, niezwykle istotną rzecz. Powiedział, że "nie ma zgody radnych KO na jeżdżenie po ulicach stolicy furgonetek propagujących treści homofobiczne i antyaborcyjne". Inni radni wypowiedzieli się w podobny sposób.

Rada Warszawy poparła uchwałę zakazującą jazdy homofobo- i płodobusom pod karą grzywny. To, czego nie chce robić policja, postara się zrobić miasto. Nie mam wątpliwości po wypowiedziach radnych PiS, że wojewoda uchwałę uchyli... Ale warto walczyć o sprawy ważne dla ludzi - napisał w mediach społecznościowych Marek Szolc.

Koalicja Obywatelska wiedziała, że radnym PiS się to nie spodoba. I tak też się stało.

Chcecie uchwalać coś, co jest niezgodne z prawem - grzmiał radny Wiktor Klimiuk.

Na temat projektu nie wypowiedział się przedstawiciel prezydenta Warszawy. Na mocy uchwały w stolicy nie będzie można jeździć pojazdami oklejonymi "zdjęciami, napisami, plakatami, banerami lub transparentami zawierającymi lub emitującymi za pomocą urządzeń nagłaśniających treści mające na celu ukazanie osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej w sposób nieprawdziwy, a zarazem obraźliwy, ośmieszający lub poniżający w oczach opinii publicznej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Bella.
6 miesięcy temu
WP jak widzę ma specjalne względy dla promowania nienawiści. Jeśli nie -to pytam-gdzie jest administrator?
Bolek
6 miesięcy temu
Cenzura wraca z głębokiego PRL'u. To już nie jest zabawne. Nienawiść do ludzi szanujących tradycyjne poglądy przekroczyła granicę szaleństwa. Na takie barbarzyńskie działania warszawskiego ratusza, nie można pozostać obojętnym.
sowa
6 miesięcy temu
Jacy radni takie uchwały hehehe. Żal mi zwykłych mieszkańców Warszawy za tak głupie wybory swoich radnych. Art 54 Konstytucji się kłania
PiS=PO=SS
6 miesięcy temu
Logika lewaka. Aborcja - moje ciało, mój wybór. Szczepionki - moje ciało, nie mój wybór z tym że jeszcze aborcja to nie ich ciało). Nic dziwnego, że ludzie bez opinii słysząc takie brednie idą w przeciwnym kierunku. Lewactwu trzeba się dać tylko wypowiedzieć. Oni sami strzelają sobie w kolano.
Praktyk
6 miesięcy temu
No to LGBT można promować, parady urządzać, ciężarnych loch dzika nie odstrzeliwać, bo płody czują, a aborcja człowieka tylko jest ok?! Lewactwo i jego logika :-)
hehe
6 miesięcy temu
tylko ładunek nuklearny uzdowi to spedałowienie
Koko
6 miesięcy temu
Jeśli merytoryczna treść uchwały zamyka się w ostatnim cytacie, to wcale to nie ogranicza poruszania się pojazdów z treściami antyaborcyjnymi - nie pokazują one nikogo w sposób nieprawdziwy i nie są skierowane przeciwko jakiejkolwiek osobie czy jednostce.
Mark
6 miesięcy temu
I dalej promocja dewiacji, demoralizacji i degrengolady obyczajowej. Nie,..... to jest autentycznie ludzka tragedia, upadek wszelkich wyższych wartości moralnych społecznych, duchowych. Ta głupia poprawność politycza to droga donikąd. Dlatego tak ważne by nigdy nie zwątpić w nadrzędne ideały prawicowe.
Żałosne
6 miesięcy temu
Ta uchwała jest tyle warta co papier, na której powstała. Warszawa może sobie w d. wsadzić takie inicjatywy. Jest to tak samo zgodne z prawem, jak próby dyskryminacji niezaszczepionych w Wałbrzychu.
Himler
6 miesięcy temu
takich puszczał na wycieczke do Zakopanego,KOminem w górę
LBGT
6 miesięcy temu
POgnac na wschód
Olusia
6 miesięcy temu
Zakazać, zakazać, zlikwidować TVP info, zakazać - trzaskowolność.
ahh
6 miesięcy temu
jak mozna cos takiego uchwalic , to niech uchwala zdelegalizowanie PIS , i na to wolne miejsce wstawia cale lgbt
hehe
6 miesięcy temu
to w stolicy juz nie mozna miec wlasnych poglądow , tylko trzaskowskie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić