Wypij przed snem. Wstaniesz wypoczęty jak dziecko

72

Dobry sen to podstawa. Jego jakość ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Jeżeli masz problemy z zasypianiem, wypróbuj bananową miksturę, która sprawi, że będziesz spać jak dziecko.

Wypij przed snem. Wstaniesz wypoczęty jak dziecko
(Getty Images)

Woda bananowa – eliksir na dobry sen

Problemy z zasypianiem lub przerywany sen mogą mieć różne podłoże. Czasami są spowodowane codziennym stresem i szybkim tempem życia. Zasypianie przy telewizorze, czy komputerze także negatywnie wpływa na jakość naszego snu. Niestety, to problem coraz większej liczby osób. Niewyspanie czy bezsenność mogą być powodem złego nastroju w ciągu dnia i depresji, są również szkodliwe dla naszego serca, układu nerwowego oraz obniżają odporność.

Jednym ze sposobów na zaśnięcie jest przyjmowanie leków nasennych. Niestety, te preparaty mogą powodować różne skutki uboczne i uzależniać. Zamiast nich warto spróbować naturalnej metody, która ułatwi zasypianie i poprawi jakość snu.

Do przygotowania tego eliksiru potrzebujemy jednego banana, wody i szczypty cynamonu. Banana nie obieramy ze skórki, obcinamy tylko końcówki i gotujemy go przez 10 minut. Wodę po gotowaniu banana przelewamy i dodajemy cynamon. Tak przygotowaną miksturę pijemy na godzinę przed snem.

Jedna szklanka przed zaśnięciem pita regularnie każdego dnia sprawi, że zaczniemy budzić się wyspani i wypoczęci. Ugotowany owoc możemy zjeść, co też wpłynie korzystnie na sen.

Skórka z banana jest bogata w magnez i potas, dzięki czemu ta mikstura zadziała na nas rozluźniająco i poprawi jakość naszego snu. Przyrządzając ją, najlepiej wybierać banany z uprawy ekologicznej, ponieważ owoce pryskane chemicznymi nawozami mają w swojej skórce szkodliwe dla naszego zdrowia substancje.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić