o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Zakazany dla kobiet po 40-stce. Może prowadzić do raka piersi i jelit

4
Podziel się

Chociaż niektóre badania wskazują, że picie alkoholu w małych ilościach może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, to należy pamiętać, że jest to substancja toksyczna i rakotwórcza. Dlatego lepiej z niej zrezygnować, zwłaszcza jeśli jesteś po czterdziestce.

Alkohol jest szkodliwy
Alkohol jest szkodliwy (Getty Images)
bECCZuvF

Jesteś po czterdziestce? Odstaw alkohol

Eksperci zalecają przede wszystkim, by kobiety po 40. roku życia odstawiły białe wino. Ten trunek może bowiem powodować lub nasilać problemy skórne. Duże ilości białego wina wypijane regularnie zwiększają ryzyko rozwoju przewlekłej zapalnej choroby skóry, jaką jest trądzik różowaty. Charakterystyczny dla tego schorzenia jest mało estetyczny rumień, który trudno zamaskować.

bECCZuvH

Alkohol nie jest też polecany paniom, które przechodzą menopauzę, gdyż może on nasilać nieprzyjemne objawy. Kobiety, które w trakcie przekwitania wypijały nawet lampkę winna dziennie, częściej skarżyły się na silne uderzenia gorąca i poty.
Alkohol zwiększa ryzyko rozwoju wielu groźnych nowotworów, w tym na raka piersi. Naukowcy podkreślają, że każda dawka alkoholu zwiększa poziom prolaktyny w organizmie. Jest to hormon, który pomaga kontrolować owulację. Niektórzy eksperci podkreślają, że wysoki poziom tego hormonu może właśnie przyczyniać się do rozwoju tego niebezpiecznego nowotworu.

World Cancer Research Fund opublikowała listę najbardziej kancerogennych czynników. Znalazł się na niej alkohol, który, jak informuje ta międzynarodowa organizacja, może być odpowiedzialny nie tylko za rozwój raka piesi, ale i płuc, jelit, trzustki, skóry, prostaty, wątroby czy gardła.

bECCZuvN

Wszystko wskazuje na to, że warto, by nie tylko kobiety zrezygnowały po 40-stce z picia alkoholu. Również panowie powinni zrobić rachunek sumienia i zastanowić się, czy ilości wypijanych przez nich napojów wysokoprocentowych, nie wpływają szkodliwie na ich zdrowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECCZuwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Po 40
2 miesiące temu
Dziwne. Lekarz mi mówił, że czerwone wino nasila objawy trądziku różowatego. Białe nie. Wypróbowałam. I tak u mnie jest.
Seba
2 miesiące temu
Bzdury jestem po 40 biorę leki i to nie byle jakie piłem trzy dni i żyje i to nie raz
Barbara
2 miesiące temu
Znajomy nie pił i nie palił i w wieku 50 lat zmarł na raka trzustki,zrezygnuj z trucizn chemicznych zwanych lekarstwami i z jedzenia wieprzowiny a nic ci się nie stanie.Kto pije i pali ten nie ma robali,chyba, że ktoś zatruje specjalnie alkohol i tytoń i głupa
bECCZuwj
Marek
3 miesiące temu
jak watroba to biotad poczytaj sobie na alleg
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić