Patryk Kowalski| 
aktualizacja 

14-latka urodziła dziecko z gwałtu. Dopiero teraz ujawniła oprawcę

118
Podziel się:

14-latka z miasta Hull w Anglii została zgwałcona przez starszego o 23 lata mężczyznę. Młoda ofiara była tak przerażona, że nie opowiedziała o swoim dramacie nikomu z rodziny. Prawda wyszła na jaw dopiero w 23 tygodniu ciąży. Teraz nastolatka wydała oświadczenie, w którym opowiada o tragedii, jaka ją spotkała.

14-latka urodziła dziecko z gwałtu. Dopiero teraz ujawniła oprawcę
(Humberside Police)

Dziecko było zbyt przestraszone, żeby wyjawić prawdę. 14-letnia Brytyjka została zgwałcona przez 37-letniego Quasera Abasa. Pomimo ogromnej krzywdy dziewczyna nie była w stanie udać się na policję, ani powiedzieć o napaści nikomu z rodziny.

Byłam przerażona. Nie chciałam mieć dziecka w tym wieku, nie chciałam, żeby tak się stało. Bałam się powiedzieć mojej mamie. Denerwuje mnie sama myśl o tym – napisała 14-latka w oświadczeniu opublikowanym przez prokuratora Marka McKone’a.

Nastolatka urodziła dziecko. O ciąży dowiedziała się w 23. tygodniu, gdy udała się do szpitala na rutynowe badania. Pomimo krzywdy, która ją spotkała, 14-latka postanowiła zachować dziecko.

Nie chciałam dziecka, ale teraz, gdy jest już tutaj ze mną, za nic w świecie bym go nie oddała – dodaje zgwałcona 14-latka.

Zobacz także: Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

Gwałciciel trafił do więzienia. Oświadczenie młodej Brytyjki zostało upublicznione po ogłoszeniu wyroku, jaki sąd wydał dla jej oprawcy. Quaser Abas został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna przez kolejne 6 lat będzie przebywał na wolności pod specjalnymi warunkami. Jednym z nich jest m. in. zakaz kontaktu z dziećmi płci żeńskiej, które mają mniej niż 16 lat.

37-latek nie przyznał się do winy. Podczas procesu Abas twierdził, że został wrobiony w gwałt, a dowody sfabrykowała policja. Sędzia nie przychylił się jednak do jego wyjaśnień i uznał winnym, kierując go wcześniej na badania DNA, które wykazały, że jest ojcem urodzonego dziecka - donosi Hull Daily Mail.

Trudno jest mieć dziecko, nie wspominając o jej wieku. On zabrał jej dzieciństwo. Musiała tak szybko dorosnąć. Byłam z nią podczas porodu i strasznie było patrzeć, jak przez to przechodzi, wiedząc, że nie mogę jej pomóc – powiedziała matka 14-latki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić