Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Afganistan. W katastrofie samolotu mógł zginąć szef CIA odpowiedzialny za zabójstwo Sulejmaniego

224
Podziel się:

USA nie skomentowało jeszcze najnowszych doniesień w sprawie katastrofy w Afganistanie. Jak donoszą media, samolotem miał lecieć główny szef CIA Michael D’Andrea, który jest zamieszany w sprawę zabójstwa generała Sulejmaniego.

Afganistan. W katastrofie samolotu mógł zginąć szef CIA odpowiedzialny za zabójstwo Sulejmaniego
(East News, Xinhua News/East News)

Według najnowszych doniesień w katastrofie samolotu w Afganistanie miał lecieć główny szef CIA Michael D’Andrea. Był podejrzewany o zlecenie zabójstwa generała Sulejmaniego, brał także udział w akcji pojmania Osamy bin Ladena.

USA nie skomentowało jeszcze tych informacji. Maszyna rozbiła się na terenie kontrolowanym przez talibów. Wrak i ciała pasażerów są teraz w ich rękach i niczego nie można potwierdzić.

W katastrofie samolotu miał zginąć szef CIA

Talibowie twierdzą, że zestrzelili amerykański samolot szpiegowski, ale nie przedstawili żadnych dowodów. USA potwierdziło, że samolot należał do nich, ale nie ujawniło szczegółowych informacji.

Zobacz także: Zobacz także: "Płaczą i szlochają". Reakcja rodzin ofiar chwyta za serce

Pojawiły się sprzeczne roszczenia dotyczące liczby ofiar i ludzi będących na pokładzie. Talibowie twierdzili, że udało im się odzyskać sześć ciał, szef afgańskiej policji powiedział, że cztery osoby nie żyją, a dwie zaginęło, urzędnik USA natomiast stwierdził, że przewożono mniej niż pięć osób.

Mówi się, że D'Andrea, szef operacji CIA przeciwko Iranowi, Afganistanowi i Irakowi, planował zabójstwo irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Brał udział w polowaniu na Osamę bin Ladena, odpowiedzialnego za ataki z 11 września. Podobno nadzorował także setki ataków dronów na Bliskim Wschodzie.

Informacje o śmierci szefa CIA podała strona Veterans Today. Portal opiera swoje teorie na raportach rosyjskiego wywiadu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(224)
Solinco
9 miesięcy temu
On mądrze mówi!Późno!Przecież był kilka lat na wysokim szczeblu w Unii!Co dobrego zrobił dla Europy.Do Polski chciał nam wepchnąć tabuny Afykanów i Azjatów.Za te grzechy worek pokutny i pieszo do Boskiego ,Maryjnego,+- sanktuarium.-Chodzi tu o wypowiedż byłego przewodniczącego parlamentu europejskiego - Schultza
PAn
2 lata temu
Amerykanie sami zniszczyli wieże wtc a nie żaden binladen. Chcieli mieć pozwolenie narodu na pozyskanie ropy to sobie wyrobili
RoberTo
2 lata temu
Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. A kamizelka była itd. No szpion w szeregach, skoro wiedzieli do kogo rakietkę wypuszczają. Pewnie tą kiedy przeciw ruskim dostali. Coś zostało i teraz się przydała. Amerykanie-decydenci, czy wy macie jakiś analityków, rozważacie co wam podtykają, czy tylko chuć wami kieruje. Jak zwykle głupota równo jest rozdzielana przez Boga. I was jakesi nią też obdziela. Czy jeszcze od wschodzącej gwiazdy chińskiej, czegoś się uczycie w sensie długookresowego działania. Wasza demokracja zmusza was tylko do 4-letniej bieżączki. Więc gnijcie w piaskach świata za swe grzechy. Nie pomogą wam drony i sztuczna inteligencja skoro swojej zabrakło. No kiedy w swej bezsilności użyjecie Litle boy-a. Drukujcie baksy, drukujcie tą namiastkę dobrobytu. Kiedyś będą tylko w albumach.
Frank
2 lata temu
wyglada, że go trafili. Łeb za łeb
Bicz Boży
2 lata temu
Zdanie z artykułu. "Pojawiły się sprzeczne roszczenia dotyczące liczby ofiar i ludzi będących na pokładzie." - Czy ty Aldono Brauło rozumiesz znaczenie słowa, wyrazu, roszczenia? I w jakim kontekście się je używa?
lim237
2 lata temu
i gitara ,,,,,
oki
2 lata temu
ok, yes yes yes
xxx
2 lata temu
przykre
Jajcas
2 lata temu
Jak cisza w mediach nastala:)))).Chyba nie bylo zadnego zestrzelenia :))))))))))))))))))))))))))))))))).Prawicowe, lewicowe i niezalezne media nabraly wody w usta >
Sidematic
2 lata temu
Karma.
Maderek
2 lata temu
Russkaraluchy już piszą.
ale jaja
2 lata temu
no ale można się było tego spodziewać. Militarne możliwości Iranu to nie 3 świat typu Polska czy Mołdawia. Już nie raz i nie dwa pokazali Ameryce na co ich stać. B R A W O !!!
lolo
2 lata temu
Jednego bandyty ubyło co na to usej
Niki
2 lata temu
Wiedzieli kogo zestrzelić. Oko za oko
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić