Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz| 

Andrzej Duda zakazał ojcom uczestnictwa w porodach. Ze względów bezpieczeństwa

65

Andrzej Duda wyjaśnił, że rozumie jak ważne jest dla ojców uczestnictwo w porodzie i zakazał tego tylko ze względów bezpieczeństwa. Wspomniał, że sam był przy narodzinach córki.

Prezydent Andrzej Duda o porodach i obecności ojców w szpitalach
Prezydent Andrzej Duda o porodach i obecności ojców w szpitalach (ONS)

Andrzej Duda w swoim wystąpieniu transmitowanym na żywo odpowiedział na pytanie obywatelki, która chciała wiedzieć, dlaczego ojcowie nie mogą towarzyszyć swoim partnerkom w procesie narodzin ich dzieci. Prezydent tłumaczy, że rodzinne porody nie są teraz bezpieczne.

Andrzej Duda o rodzinnych porodach

Porody odbywają się w szpitalu, a dzisiaj w ogóle jest zakaz chodzenia do szpitali osób postronnych i to właśnie po to, żeby do maksimum chronić życie chorych, żeby jak najmniejsze było prawdopodobieństwo tego, że ktoś przyniesie koronawiursa do szpitala – wyjaśniał.

Prezydent podkreślił, że rozumie jak ważne jest dla ojców uczestnictwo w porodzie, bo sam również był przy narodzinach córki. Wydarzenie to wywołało w nim silne emocje.

Mi nie trzeba tłumaczyć wszystkich dodatnich walorów, które wynikają z faktu tego, że żona może mieć męża koło siebie w czasie porodu, bo sam uczestniczyłem w porodzie naszej córki. Było to niezwykłe dla mnie wydarzenie i wiem, że moja żona była bardzo zadowolona z tego, że byłem wtedy obecny – wspominał.

Podkreślił jednak, że zdrowie dzieci i pacjentów jest teraz dla niego kwestią priorytetową, a w obliczu zagrożenia nie chce ich narażać.

Mam nadzieję, że jak najszybciej młodzi polscy ojcowie będą mogli na powrót doznać radości bycia obecnymi i towarzyszenia matkom swoich dzieci w tym wielkim i wspaniałym akcie, jakim są narodziny. Tego życzę i sobie, i państwu. Tyle mogę w tym momencie powiedzieć. Zdrowie dzieci i pacjentów jest najważniejsze w tej chwili – podsumował Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić