REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller11.10.17 (15:02)

Awaryjne cesarskie cięcie po niezwykłym wypadku. "Noga dziecka przebiła macicę"

Szpital położniczy w Chinach opisał rzadki przypadek, gdy gwałtowny ruch dziecka w łonie matki dziecka zranił kobietę i wymusił przyśpieszony poród przez cesarskie cięcie.
Peking University Shenzhen Hospital

Gdyby nie oficjalne zdjęcia i opis zabiegu przedstawione przez lekarzy szpitala uniwersyteckiego w Shenzhen, trudno byłoby uwierzyć w taką historię. Kopniak dziecka w brzuchu matki miał okazać się tak silny, że "naruszona została ściana macicy". Do dziś medycyna zna jedynie 26 podobnych przypadków.

Nienarodzona córka pani Zhang kopnęła mamę tak mocno, że przebiła nogą ściankę macicy w miejscu, gdzie kobieta miała bliznę po wcześniej przeprowadzonej operacji. Dziewczynka przyszła na świat w 35 tygodniu ciąży. Oboje z mamą czują się dobrze - czytamy.

REKLAMA

Szpital na profilu serwisu społecznościowego QQ opisał przypadek przedwczesnego porodu. 2 października kobieta w pierwszej ciąży trafiła po trwających 5 godzin bólach podbrzusza trafiła na oddział szpitala. Była przekonana, że ma problemy gastryczne. Po zrobieniu USG lekarze szybko odkryli prawdziwe źródło bólu i nakazali operację.

W 2016 roku pani Zhang przeszła zabieg usunięcia włókniaka macicy. Sześć miesięcy po operacji zaszła w ciążę. Noga dziecka przebiła ściankę macicy w miejscu, w którym chirurdzy wcześniej operowali. Rozdarcie macicy, według chińskich lekarzy, miało 7 cm długości. Rozdarty został też worek owodniowy. Operujący ciężarną chirurg zaznaczył, że pacjentki po operacjach jak usunięcie mięśniaka powinny czekać z zachodzeniem w ciążę przynajmniej dwa lata.

Zobacz także: Czy cesarskie cięcie jest bezpieczne?

Podobny przypadek do tego z Chin miał miejsce we Francji, w grudniu ubiegłego roku. 33-letnią kobietę poddano cesarskiemu cięciu po tym, jak nogi płodu - pozostając w worku owodniowym - przebiły ściankę macicy. Kobieta już raz wcześniej rodziła, także przez cesarskie cięcie. Po operacji oboje, mama i jej mocno kopiący syn, mieli się dobrze.

NEJM, Pierre-Emmanuel Bouet, Centre Hospitalier Universitaire d'Angers

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij