Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Awaryjne cesarskie cięcie po niezwykłym wypadku. "Noga dziecka przebiła macicę"

9
Podziel się:

Szpital położniczy w Chinach opisał rzadki przypadek, gdy gwałtowny ruch dziecka w łonie matki dziecka zranił kobietę i wymusił przyśpieszony poród przez cesarskie cięcie.

Awaryjne cesarskie cięcie po niezwykłym wypadku. "Noga dziecka przebiła macicę"
(Peking University Shenzhen Hospital)

Gdyby nie oficjalne zdjęcia i opis zabiegu przedstawione przez lekarzy szpitala uniwersyteckiego w Shenzhen, trudno byłoby uwierzyć w taką historię. Kopniak dziecka w brzuchu matki miał okazać się tak silny, że "naruszona została ściana macicy". Do dziś medycyna zna jedynie 26 podobnych przypadków.

Nienarodzona córka pani Zhang kopnęła mamę tak mocno, że przebiła nogą ściankę macicy w miejscu, gdzie kobieta miała bliznę po wcześniej przeprowadzonej operacji. Dziewczynka przyszła na świat w 35 tygodniu ciąży. Oboje z mamą czują się dobrze - czytamy.

Szpital na profilu serwisu społecznościowego QQ opisał przypadek przedwczesnego porodu. 2 października kobieta w pierwszej ciąży trafiła po trwających 5 godzin bólach podbrzusza trafiła na oddział szpitala. Była przekonana, że ma problemy gastryczne. Po zrobieniu USG lekarze szybko odkryli prawdziwe źródło bólu i nakazali operację.

*W 2016 roku pani Zhang przeszła zabieg usunięcia włókniaka macicy. *Sześć miesięcy po operacji zaszła w ciążę. Noga dziecka przebiła ściankę macicy w miejscu, w którym chirurdzy wcześniej operowali. Rozdarcie macicy, według chińskich lekarzy, miało 7 cm długości. Rozdarty został też worek owodniowy. Operujący ciężarną chirurg zaznaczył, że pacjentki po operacjach jak usunięcie mięśniaka powinny czekać z zachodzeniem w ciążę przynajmniej dwa lata.

Zobacz także: Zobacz także: Czy cesarskie cięcie jest bezpieczne?

Podobny przypadek do tego z Chin miał miejsce we Francji, w grudniu ubiegłego roku. 33-letnią kobietę poddano cesarskiemu cięciu po tym, jak nogi płodu - pozostając w worku owodniowym - przebiły ściankę macicy. Kobieta już raz wcześniej rodziła, także przez cesarskie cięcie. Po operacji oboje, mama i jej mocno kopiący syn, mieli się dobrze.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
BBdope
5 lata temu
syn Chucka Norrisa????
Tom
5 lata temu
To małe gady...
Rg
5 lata temu
Głowa płodu, który to pisał najwyraźniej nie funkcjonuje prawidłowo.
Kiki
5 lata temu
Ale mocna była .Dobrze że wszystko jest ok.
wróżbita
5 lata temu
reinkarnacja chucka norrisa!
Gabriela
5 lata temu
Nie wiem kto pisał ten artykuł, ale był albo pijany albo po nieprzespanym tygodniu, patrząc na błędy jakie popełnił...
W
5 lata temu
Jak wynika z powyższego artykułu, tak dziecko jak i mama zostali objęci fachową opieką, żyją i mają się dobrze. Ich aniołowie stróżowie nie zawiedli.
Maka
5 lata temu
Pomodlić się czy myśleć? O to jest pytanie!!!
Joasia
5 lata temu
Aniele Boży, stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy Bądź mi zawsze ku pomocy, Strzeż duszy, ciała mego, zaprowadź mnie do żywota wiecznego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić