Barbara Jaros| 

Będzie można zwiedzić wrak Titanica. Tylko kogo na to stać...

14

Cena biletu to 83 tys. funtów (ok. 396 tys. zł) - tyle, ile po uwzględnieniu inflacji kosztowała miejscówka w pierwszej klasie na pokładzie statku. Turyści będą mogli oglądać wrak słynnego liniowca już w przyszłym roku.

Będzie można zwiedzić wrak Titanica. Tylko kogo na to stać...
(twitter.com, @Notisia365)

Zwiedzających na dno oceanu zabierze niewielka łódź podwodna. Jej konstruktorzy z powodzeniem zakończyli cykl próbnych zanurzeń u wybrzeża Bahamów. W trwającej około 7 godzin wycieczce jednorazowo będzie mogło uczestniczyć czterech pasażerów - donosi metro.co.uk.

Nie potrafię wyrazić, jak wiele dla mnie znaczy to, ilu odkryć będziemy mogli dokonać w nadchodzących latach - mówi jeden z współzałożycieli firmy OceanGate, która będzie obsługiwać wycieczki.

Titanic leży na głębokości prawie 4 kilometrów. Przed wyruszeniem na dno oceanu turyści spędzą tydzień pokładzie większej jednostki, na której zostaną poddani między innymi prostym testom sprawnościowym. Każdy pasażer łodzi podwodnej będzie musiał wykazać się umiejętnością wspinania się pod drabinie i uniesienia 10 kilogramów. By móc obejrzeć z bliska wrak potężnego liniowca, trzeba też mieć ukończone 18 lat.

Titanic zatonął 15 kwietnia 1912 roku. W tym czasie był to największy statek pasażerski. W katastrofie zginęły 1503 osoby. Liniowiec był wyposażony w zaledwie 20 łodzi ratunkowych, z których każda mogła pomieścić 65 pasażerów. Ostatnia z ocalonych osób, Millvina Dean, zmarła w 2009 roku w wieku 97 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Zatonięcie USS San Diego. Zagadka rozwiązana po 100 latach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić