o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Bielsko-Biała. 99-latka straciła oszczędności. Wspaniała reakcja Polaków

195
Podziel się

Złodzieje zabrali pani Ewie z Bielska-Białej oszczędności życia. Teraz wielu Polaków chce przywrócić 99-latce wiarę w ludzi. W niecałą dobę zebrano dla niej prawie 100 tys. zł, a przelewów przybywa z każdą minutą. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Bielsko-Biała. 99-latka straciła oszczędności. Wspaniała reakcja Polaków
(fundacjasercadlamaluszka.pl)
bDmIaPmd

W akcję zaangażowały się fundacje i osoby publiczne. Historia pani Ewy z Bielska-Białej zszokowała całą Polskę. W piątek 6 września młodzi sprawcy wdarli się do mieszkania 99-latki i ukradli oszczędności jej życia. We wtorek o sprawie poinformowały media, a tysiące Polaków wpłaciło datki na rzecz staruszki.

Postaramy się zrobić wszystko by pomóc Pani Ewie, a tym samym przywrócić jej wiarę w ludzi - mówią wolontariusze Fundacji "Serce dla Maluszka", którzy opiekują się panią Ewą i zorganizowali zbiórkę.

Odzew przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Swoją zbiórkę stworzył również youtuber Łukasz Jakóbiak. On i Fundacja niezależnie od siebie zebrali w ciągu doby blisko 100 tys. złotych. Jakóbiak na początku planował zebrać dla pani Ewy 4 tys. zł, które ukradli jej złodzieje. Udało się to osiągnąć w zaledwie pół godziny, więc zwiększył cel do 90 tys. zł. Z każdą minutą przybywa darczyńców.

bDmIaPmf
Zobacz także: Zobacz też: Urodziła się z wadą ortopedyczną. Tego, co zobaczyły w amerykańskim szpitalu, jej mama nie zapomni

Zabrali wszystko. 30 lat pracowałam w zieleni, 30 lat oszczędzałam - powiedziała pani Ewa w rozmowie z TVN24.

Sprawcy powiedzieli 99-latce, że spółdzielnia planuje remont. Staruszka próbowała zapytać o to sąsiadów, ale złodzieje nie pozwolili jej opuścić mieszkania. Dwoje sprawców zaprowadziło panią Ewę do łazienki, opowiadając o rzekomym remoncie. Mężczyzna zagrodził sobą drzwi pomieszczenia.

Wizyta trwała ok. pół godziny. W czasie gdy para rozmawiała z 99-latką w łazience, ich wspólnicy plądrowali mieszkanie. Zdołali ukraść 4 tys. zł, choć nikt nie wiedział, gdzie pani Ewa je ukryła. Kobieta twierdzi, że złodzieje musieli wiedzieć, że mieszka samotnie i nie ma dzieci.

bDmIaPml

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bDmIaPmG
KOMENTARZE
(195)
Em.
rok temu
No i pięknie! A bandziorów dorwać, pokazać w tv w prime time, wymienić z imienia i nazwiska, posadzić, a współwięźniów poprosić o "godne" przywitanie, amen!
Yaah
rok temu
Niech ta Babcia żyje 200 lat!
abr
rok temu
Tylko żeby ta kasa nie zniknęła tak jak pieniądze na nowe seicento...
bDmIaPmH
Robi
rok temu
Fajnie jest komuś pomóc, a szczególnie takiej spracowanej babuleńce. Oby zdrowa była jak najdłużej i dzięki dobroci ludzi cieszyła się wygodnym życiem.
smutne czasy
rok temu
Ja już dawno straciłam złudzenia. Zezwierzęcenie ludzi sięgnęło dna. Świat zrobił się strasznie drapieżny. Kiedyś starszy człowiek był szanowany i nikt go nie tknął kimkolwiek był, a dziś starzy ludzie są tylko ofiarami swojej starości. Wszyscy na nich polują jak na zwierzynę łowną. System państwowy ich kompletnie olał (uzyskanie jakiejkolwiek pomocy to droga przez mękę), a młodzi drapieżcy wiedzą, że staruszkowie nie mogą się bronić.
Najnowsze komentarze (195)
Cool
rok temu
Babcia powinna teraz podziękować złodziejom, bo inaczej dalej by klepała biedę.
Absmak
rok temu
Ja zbiorą kasę, to rodzina się szybko znajdzie. Przecież babcia tego nie wyda.
Lech14
rok temu
Żeby tylko ktoś uczynny nie zaopiekował się babcią , bo się może okazać że np ma kredyt w banku na dużą sumę zaciągnięty 2 dni temu lub jeszcze inne pomysły
Obywatel
rok temu
Proponuję zebrać nagrodę dla osoby, która wskaże tych "troli".
microszkop
rok temu
Superr ! Marzę aby takie piękne przejawy empatii nie były zdarzeniem.
Slupek
rok temu
Slup
Toja
rok temu
Teraz to ona z nerwów się wykonczy. Z karty platniczej nie skorzysta a w domu nie bedzie trzymac bo ją znowu okradną. Trzeba ją wziąć do domu opieki. Tam ją ktoś pewnie orżnie co do grosza. Wystarczyło się panią zainteresowac, odwiedzać ugotować kupić jedzenie wyprać rzeczy iść na spacer. A teraz to mi jej dopiero żal
M aja
rok temu
Teraz za te pieniądze powinni zabrać ją do miejsca, w którym marzyła być. Następnie zapewnić Jej ostatnie chwile godnego życia, aby już o nic nie musiała się martwić..
bDmIaPmz
Bankowiec
rok temu
Kasę to się trzyma w banku a nie w domu
bank zagarnie
rok temu
nie zdąży tego wydać a resztę zagarnie po śmierci bank !
Marta
rok temu
Szkoda kobiety. Naprawde zal mi. Teraz znowu przyjda i ja okradna. Czy oprocz pieniedzy mozecie cos zrobic, aby ta kobieta takich problemow wiecej nie miala. Ci ludzie moga byc niebezpieczni....
Polak
rok temu
takich staruszek jest wiele w Polsce. to się musi jeszcze zmienić u nas w kraju.
antyNWO
rok temu
poucinać ręcę - i po kłopocie. więcej nie ukradną.
berewner
rok temu
Za takie zbydlęcenie ucięcie dłoni to kara jak najbardziej sprawiedliwa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić