o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Burmistrz Sycowa nie udostępni spisu wyborców. Kempa: "To obstrukcja i wypowiadanie posłuszeństwa państwu"

46
Podziel się

Burmistrz Sycowa, podobnie jak inni burmistrzowie w Polsce, nie zamierza udostępniać spisu wyborców Poczcie Polskiej. Europoseł Beata Kempa mówi, że to ogranicza jej prawa i uniemożliwia wykonywanie obowiązków.

Beata Kempa krytykuje stanowisko burmistrzów, którzy nie chcą udostępnić spisu wyborców.
Beata Kempa krytykuje stanowisko burmistrzów, którzy nie chcą udostępnić spisu wyborców. (Getty Images, Artur Widak, NurPhoto)
bEilLxNh

W związku z planami PiS zorganizowaniawyborów korespondencyjnych, Poczta Polska zwróciła się do burmistrzów i wójtów poszczególnych gmin o udostępnienie danych mieszkańców. Otrzymali oni anonimowe maile w tej sprawie. W większości odmawiają przekazania danych. Nie inaczej było w przypadku włodarza gminy Syców.

„Dostaję również liczne zapytania na temat udostępniania Państwa danych osobowych na zewnątrz. Pragnę uspokoić, wszystkie dane są bezpieczne. Wniosek Poczty Polskiej pozostawiam bez rozpatrzenia, co oznacza, że w odpowiedzi dane mieszkańców nie zostaną przekazane” – napisał w piątek 24 kwietnia na swoim profilu w mediach społecznościowych Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

bEilLxNj

Wybory korespondencyjne. Beata Kempa mówi o ograniczeniu jej praw

Europosłanka Beata Kempa odniosła się do tej deklaracji burmistrza. Według niej to "obstrukcja i wypowiadanie posłuszeństwa państwu". „Niewydawanie spisów wyborców (...) ogranicza moje prawa i uniemożliwia mi wykonywanie obowiązków” – powiedziała Beata Kempa w wywiadzie dla Telewizji Trwam.

Według niej wybory powinny się odbyć w wyznaczonym terminie. Kempa podkreśliła też, że wierzy w ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP.

bEilLxNp

Ponieważ – jak wiemy – jesteśmy w trakcie światowej pandemii koronawirusa, która przypadła na konstytucyjny termin wyborów prezydenckich w naszym kraju, musimy z całą odpowiedzialnością za stan państwa przeprowadzić wybory niezależnie od "widzi mi się" oraz dość dużej obstrukcji i histerii opozycji – powiedziała w Telewizji Trwam europoseł Beata Kempa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEilLxNK
KOMENTARZE
(46)
Dhj
rok temu
Odwołać pani Beatko i będzie po kłopocie albo by mieszkańcy Sycowa to zrobimy !!!
pixel dixel
rok temu
Ja na ten przykład nie wyrażam zgody na udostępnienie moich danych.
pixel dixel
rok temu
Pan Burmistrz nie może przecież przedkładać interesu Pani Poseł ponad wykładnię prawa która w tym przypadku nie jest do konca wyjaśniona-bo wymagałaby zmiany konstytucji.Pan Burmistrz postępuje zgodnie z prawem.
bEilLxNL
Slonzok
rok temu
Nic nowego przecież opozycja to cieniasy chowające się za koronawirusa. Co potrafią pokazali. Polska była neokolonia Unii, za co wnuczek brunatnego dziadka dostał fuchę w Brukselce.
hahahahha
rok temu
I pani zajmuje takie stanowisko, nie znając prawa? Będąc poprzednio w sejmie przez tyle lat nie zaznajomiła się pani z prawem? to oznacza, że jet pani mistrzem leniuchowania
Tadek
rok temu
Tak może ale niewypełnianie obowiązków przewidzianych prawem grozi procesem dla burmistrza. Pozdrawiam
Gewa
rok temu
Brawo panie burmistrzu.
Daniel
rok temu
Jak Pani odwiedzała Starucha w więzieniu, skazanego za dilerkę to wtedy było ok, to nie było psucie państwa prawa????
Pesel
rok temu
Schowaj się do nory . Podaj swoje dane na forum .Niech caly naród zna twoje dane.
Piotr
rok temu
Jak ma obstrukcje to ją podłączcie do inspiratora
joka
rok temu
Takich ludzi powinno się pozbawić stanowiska i 20 lat odsiadki ,to zdrada państwa .
Expert
rok temu
Mam nadzieje że pana burmistrza zweryfikuja wyborcy przy najbliższej okazji... bezczelny typ
Lobela
rok temu
Pani Kempa,no cóż.Mam 67 lat,powiem Pani tylko tyle.Nie wiem kto Panią uczył.PANSTWO to MY-LUDZIE.Nie można wypowiedzieć Państwu posłuszeństwa.Można je wypowiedzieć,takim ludziom jak Pani.Przecież może Pani swoje dane podać telefonicznie Poczcie nikt Pani nie zabrania.Ja sobie nie życze.Koniec,kropka
bEilLxND
Kret
rok temu
Panowie Prezydenci i Wójtowie! Nie przykładajcie ręki do tego co robi ta banda łobuzów politycznych! Nie udostępniajcie żadnych list poczcie polskiej! Historia oceni Was za to pozytywnie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić