o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Chciała spłacić 1,47 złotych długu. Straciła 18 tysięcy

30
Podziel się

Ofiarą bezczelnego oszustwa padła mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Kliknęła w link do płatności, który rzekomo wysłał jej operator sieci komórkowej.

Chciała spłacić 1,47 złotych długu. Straciła 18 tysięcy
(East News, Robert Stachnik)
bEiFvaUR

Dług miał wynosić zaledwie 1,47 zł. Mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dostała SMS-a z wezwaniem do zapłaty zaległości za usługę telefoniczną. W przeciwnym razie jej telefon miał zostać zablokowany.

Link w wiadomości miał jej ułatwić spłatę zadłużenia. Kobieta weszła na niego i od razu została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdziła przelew na kwotę 1,47 zł.

Po chwili zorientowała się, że została oszukana. Kobieta dostała SMS-a od swojego banku z którego dowiedziała się, że właśnie przelała na czyjeś konto 18 tysięcy złotych. Poszkodowana natychmiast zgłosiła sprawę na policji, ale nie wiadomo, czy uda jej się odzyskać wyłudzone pieniądze.

bEiFvaUT

Apelujemy aby nie odpowiadać na SMS-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy - przypominają policjanci.

Zobacz także: Zobacz także: Dzień bezpiecznego internetu - redakcja WP Tech radzi, jak chronić swoje dane
bEiFvaVu
KOMENTARZE
(30)
gość
2 lata temu
ale wszystkie telefony miały być rejestrowane. I co? ukradł pieniądze i jest cały czas anonimowy? O co tu chodzi?
][
2 lata temu
czyli nie ma danych konta imienia adresu gdzie poszedl przelew?czasami sobie mysle ze to ci sami ludzie/te same banki
Tomek Wawa
2 lata temu
Przecież to pokłosie internetowych płatności typu PayU, Paypal czy inne Tpal i tym podobnych. Tacy "pośrednicy" mogą sprzedać dane osobowe wraz z numerem konta każdemu. I to w świetle prawa bo firma sprzedając udziały albo będąc wykupiona zyskuje nowego właściciela. Np.z Cypru, RPA czy Rosji. A dane o transakcjach on-line muszą trzymać bodajże 10 lat na potrzeby Urzędów Skarbowych...
bEiFvaVv
halooo
2 lata temu
Fakenews. Jeśli ta pani nie miała limitu dziennego na przelewy ... to ma tyle na koncie że te 18000 dziennie wydaje na tampony. Więc o co halo???
więc
2 lata temu
Dla naiwniaków proponuje prepaid a jak i tu się ktoś nie skapnie to już głąb do kwadratu
gruzpol
2 lata temu
mialem podobna sytuacje i powiem tak banki sa w to zamieszane nie udostepniaja danych policji lub robia to zbyt pozno
jola.pafawag
2 lata temu
Do banku sie pdzie płacić rachunki NIE NA TELEFONIE a zwłaszcza jak telefonnie posiada zabezpieczenia antywirusowego :( to jest łatwyk kąskiem
HCP
2 lata temu
Poco to robiła bez telefon mogła wzość rachunek z numerem kąt i zapłacić gotówką w banku nie bez konto elektronicznie jak wiadomo że wałki robią a ludzie z lenistwa robią to na skruty bezinternet :(
zabezpieczeni...
2 lata temu
Bogata była! :)))))))))))))))))))))))))))). W naszym przypadku bezpieczne "zero" doprowadziłoby złodzieja do rozpaczy :)))))))))))))))))))))))))))))))))).
Ka-Ta-Ma
2 lata temu
A ja ostrzegam, by nie robić przelewów i nie dokonywać transakcji przez telefon i komputer! To okropne, że w sprawach własnych pieniędzy nikomu nie chce się ruszyc tyłka do banku! Do tego nigdy nie jest tak, że zaległe opłaty należy uiszczać od razu!!! - zawsze otrzymuje się powiadomienie lub naliczone jest zadłużenie do kolejnej faltury! NIGDY NIE ZAŁATWIAM SPRAWA FINANSOWYCH PRZEZ KOMPUTER, NIE MÓWIĄC O TELEFONIE....
Dociekliwy
2 lata temu
Wdając się w detal, rozumiem, że zaraz po niej weszli na jej konto wpisali swój numer konta kwotę przelewu równą kwocie salda, wysłali do banku a ona na komórę dostała KOD, który wklepała do swego niby przelewu a oni go skopiowali. Czy tak było?
r
2 lata temu
Polska kraj bezprawia
Zyta
2 lata temu
Ja dostaje takie smsy codziennie, wczoraj przyszły dwa jeden po drugim od razu kasuje.
bEiFvaVn
adamlp11
2 lata temu
panowie i panie osobiście dastałem takiego sms ,wpisująć link na kompie przekierowało mnie na stronę płatności elektronicznej 1,47 tylko wybrać bank i żeby było śmieszniej to nie było żadnego numeru telefonu sms przyszedł od " informacja" czyli pewno z jakieś bramki internetowej , a idąć na policję nic nie zdziałacie bo oni są za tępi albo im się nie chce . PROSZE UWAŻAJCIE NA TAKIE SMS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić