Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Chiny. Lekarze wycieńczeni walką z koronawirusem. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

51
Podziel się:

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Liczba zgonów rośnie, a do szpitali trafia coraz więcej chorych. Lekarze i pielęgniarki są zmęczeni. W placówkach medycznych brakuje personelu.

Chiny. Lekarze wycieńczeni walką z koronawirusem. Wstrząsające wideo trafiło do sieci
(twitter.com, RFA_Chinese)

Na nagraniu, które trafiło do sieci, lekarka zaczyna krzyczeć i płakać. Znajomi z pracy próbują uspokoić dziewczynę, ale ta wpada w histerię. Materiał, który opublikowano w mediach społecznościowych, wywołał ogromne poruszenie.

Chiny. Personel szpitali wycieńczony walką z koronawirusem

Na wideo widzimy również innych lekarzy. Jedni spożywają posiłek, a inni są wpatrzeni w telefony lub chowają głowy w dłoniach. Załamana lekarka płacze i ociera łzy chusteczką.

W szpitalach brakuje lekarzy i pielęgniarek, a liczba osób zarażonych koronawirusem rośnie. Ponad 50 milionów ludzi zostało odizolowanych. Chiny blokują miasta, zamykają atrakcje turystyczne i przedłużają wakacje szkolne, aby uniknąć kontaktu między ludźmi.

Do sieci trafiło również nagranie ze szpitala w Wuhan. W placówce medycznej brakuje miejsc, w których można położyć osoby, które przegrały walkę z koronawirusem. Ciała leżą w przejściach i na korytarzach.

Śmiertelny koronawirus zabił już 106 osób, a ponad 4,5 tysiąca jest zarażonych. Stany Zjednoczone to jedyny kraj, który przygotowuje się do ewakuacji z Wuhan swoich obywateli i urzędników. To właśnie w tym mieście rozpoczęła się epidemia koronawirusa. Patogenem można się zarazić przez kontakt z innym człowiekiem.

Zobacz także: Zobacz także: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(51)
1 %
2 lata temu
a gdzie są "lekarze bez granic "gdzie światowe agencje humanitarne ?
anna
2 lata temu
to bardziej wyglada na atak paniki
Endi
2 lata temu
Może ktoś zmarł jej bliski
gość
2 lata temu
CO TO MOZE BYC? SPRAWA DOTYCZY TAJEMNICZEJ CHOROBY (PRZYPUSZCZAM ZE TO JAKIS WIRUS). OBJAWY SĄ NASTĘPUJĄCE. KASZEL NIEUSTĘPUJĄCY MOŻE BYĆ CIĄGŁY LUB KILKA ODKASZLNIĘĆ W CIĄGU DNIA, JEŻELI UTRZYMUJĘ SIĘ DŁUŻEJ NIŻ 3 MIESIĄCE, UCZUCIE DRAPANIA W OKOLICY MOSTKA ,BEZ WYRAŹNEJ TEMPERATURY, KATARU OSŁABIENIA NIC CO MOŻNA BY POWIĄZAĆ Z ANGINĄ CZY GRYPA. PROBLEMY Z UKŁADEM MOCZOWYM , PARCIE NA PĘCHERZ PRZY NIEWIELKICH NAWET ILOSCIACH SPOZYTYCH PŁYNÓW. NIEMOŻNOŚĆ UTRZYMANIA MOCZU NAWET U MŁODYCH, ZDROWYCH OSÓB OBU PŁCI. TAKIE OBJAWY MA KILKA ZNANYCH MI OSÓB Z RODZINY I NIE TYLKO – JEŚLI CHODZI O UKŁ. MOCZOWY, JEŚLI CHODZI O TAJEMNICZY KASZEL TO Z TEGO CO WIDZĘ ZARAŻONYCH JEST 20% POPULACJI KRAJU. TRUDNO TO WYKRYĆ BO ŁATWO TO POMYLIĆ Z PRZEZIĘBIENIEM ALE NA UWAGĘ ZASŁUGUJE CZAS TRWANIA. KASZEL ROZPOZNAJĘ ZE SŁUCHU BO JEST INNY OD TEGO PRZY GRYPIE CZY PRZEZIĘBIENIU (JAKBY TAKIE ODKASZLNIĘCIA). BADANIE MOCZU KRWI NIC NIE WYKAZAŁO PŁUCA CZYSTE, BACKT ALERT CZYSTY ŻADNYCH GRUŹLIC ITP., WIĘC POZOSTAJE WIRUS. W DALSZEJ FAZIE MIAŁEM WYDZIELINĘ Z OSKRZELI KTÓRA TWORZYŁA COŚ JAKBY PIANE PROWADZIŁO DO DUSZENIA. PÓŹNIEJ JAKIMŚ CUDEM TO PRZESZŁO I WIĘCEJ NIE WRÓCIŁO, MAM TEŻ INNE OBJAWY ALE NA RAZIE WYSTARCZY. POSTAWA LEKARZY – ZDZIWIENIE, IGNORANCJA, NIEDOWIERZANIE, BAGATELIZOWANIE. PRZEPISUJĄ SYROP PRZECIW KASZLOWY, NA ZASADZIE JAK NIE KASZLE TO JUŻ ZDROWY, LUB ZGANIAJĄ NA ALERGIĘ (JA JESZCZE NIE SŁYSZAŁEM O ZARAŹLIWEJ ALERGII) PRÓBOWAŁEM ROZMAWIAĆ Z LEKARZAMI LECZYŁEM SIĘ W SZPITALU NA ODDZIALE PŁUCNYM BEZSKUTECZNIE.
Vvhhj
2 lata temu
Po co amerykance teraz ściągają z tamtad swoich ludzi niech tam siedzą bo ich teraz ściągną do USA i usłyszymy że ten wirus będzie już wszędzie!!!!
Black
2 lata temu
Made in China
Web viral
2 lata temu
Kilka osób: lekarka i pielęgniarki. To nie fair ze ktoś z ich grona wrzucił w sieć filmik z lekarka w depresji. Podjęłabym postępowanie dyscyplinarna w stosunku do autora/ki filmu
Donpol
2 lata temu
Nie nadaje się jest żałosna
Lekarz.
2 lata temu
Lekarki biedne zmeczone walka a chorych przybywa corwz wiecej wybuchla panika.zakazac rozwozenia towarow z chin i lotow samolotow zeby to nie roznosilo sie.
Coś nie tak
2 lata temu
Skoro w chinach żyje 1.3 miliarda ludzi to śmierć 100 w przeciągu tygodnia to jak kropla w oceanie. Wydaje mi się że cała ta epidemia to szukanie sensacji i próba manipulacji ludźmi
....
2 lata temu
To sprawka pewno amerykanów wzięli wychodowali coś puścili do ludzi i typowa selekcja ludzi. Ciekawe kto za to odpowie
jaaa
2 lata temu
Niech lepiej nasze władze nie śpią i nie uśmiechają się głupio do kamery tylko niech już teraz zaczną działać bo z tego co widać to ten wirus bardzo łatwo się przenosi. Pomyślał ktoś ile paczek z Chin dziennie przychodzi do Polski choćby z portali ali express. Na lotniskach powinno się kontrolować każdego bo obecnie chorobę mogą już przenosić nie tylko Chińczycy ale obywatele innych państw, do których Chińczycy podróżują. Więc jak widzę polityka pisu przed kamerą z uśmieszkiem, który mówi, ze Polsce nic nie grozi to od razu wiem, że kłamie i prędzej czy później ten wirus pojawi się i w Polsce i będzie już za późno na działanie.
koniec świata
2 lata temu
Ile przesyłek z Chin dostali w ostatnich dniach Polacy? Ile towaru z Chin przywieziono do Polski? No to macie poważny problem
koniec świata
2 lata temu
Jeśli ten wirus 2019nCoVssRNA+ wydostał się z laboratorium w Wuhan o skali bezpieczeństwa BSL-4, to jest on najniebezpieczniejszą bronią biologiczną zdolną wyludnić całą Ziemię, w krótkim czasie. Apokalipsa już zaczyna się dziać...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić