o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Czechy. Rosyjski spisek? Burmistrz Pragi pod ochroną policji

36
Podziel się

Zdenek Hrib, burmistrz Pragi, potwierdził, że od kilku tygodni jest pod stałą ochroną policji. Dodał także, że powodem tej decyzji jest "zagrożenie jego życia". Pojawiły się doniesienia o rosyjskim spisku, którego celem jest zabicie czeskiego polityka.

Czechy. Rosyjski spisek? Burmistrz Pragi pod ochroną policji
(Getty Images)
bEiFYkHV

Burmistrz Pragi potwierdził, że jest chroniony przez policję. Zdradził, że stało się tak z powodu poczucia zagrożenia jego życia. Jeden z czeskich ośrodków śledczych poinformował, że Zdenek Hrib jest celem rosyjskiego spisku.

Zdenek Hrib potwierdził informacje o ochronie w poniedziałek. Dodał, że pozostaje pod ochroną policji od kilku tygodni, po tym jak pojawiły się doniesienia, że ktoś mu zagraża. Burmistrz Pragi miał być także śledzony a jego dom obserwowano.

bEiFYkHX

Przede wszystkim powinienem powiedzieć, że bardzo ważne jest, abym był wierny swoim przekonaniom, chociaż wiąże się to z ryzykiem dla mojego życia. Ochronę zapewniła mi po prostu czeska policja. Nie jestem w stanie skomentować powodów - powiedział Hrib w wywiadzie dla niezależnej rosyjskiej stacji radiowej Echo Moskwy.

Zobacz także: Czechy pokazały, że można. Sąsiad Polski powinien być dla nas wzorem

Hrib nie potwierdził jednak doniesień, jakoby był celem Rosji. W niedzielę czeski tygodnik "Respekt" poinformował, że osoba posiadające rosyjskie dokumenty dyplomatyczne przybyła do Pragi trzy tygodnie temu. Prawdziwym celem jej podróży miało być zamordowanie Hriba i innego czeskiego polityka, Ondreja Kolara. Serwis informacyjny, powołując się na anonimowe źródła, przekazał, że niedoszły zabójca miał przy sobie walizkę zawierającą zabójczą rycynę.

bEiFYkId

Hrib miał się narazić, wyrażając szczerze swoje poglądy na temat Rosji. Zdecydował się także na nazwanie jednego ze stołecznych placów imieniem Borysa Niemcowa. Zamordowany w 2015 roku Niemcow był znanym rosyjskim opozycjonistą. Przy placu stoi rosyjska ambasada, która zignorowała nową nazwę i wciąż posługuje się poprzednią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEiFYkIy
KOMENTARZE
(36)
umu
rok temu
Bandycki kraj już kilkaset lat jest zagrożeniem dla Europy.
Barbara
rok temu
poparcie putina spada wraz rozwojem koronawirusa. komu na tym najbardziej zależy? wszystkim wielkim? jakim kosztem? oto jest pytanie
jf.
rok temu
A u nas postkomuna ma się nadal dobrze, ale już koniec widać.
bEiFYkIz
nick
rok temu
Oj Zdenek, Zdenek,... Nu pogodi!
LINDe
rok temu
Czescy politycy widac tak samo durni jak polscy i niepotrzebnie prowokują Rosję, zagrażając tym własnemu społeczeństwu.
GRU
rok temu
U nas udało się im poprzez aferę podsłuchową doprowadzić pis do władzy, przez co istotnie osłabili pozycję Polski. Gdzie się nie da zdyskredytować elit tam trzeba spróbować zamachu.
maks
rok temu
Nic by nie było, gdyby zostawił w spokoju pomnik marszałka Koniewa. A tak ponosi konsekwencje, bo Rosjanie pamiętają o swoich, nawet komunistycznych. Nie to co PiS z Kaczyńskim
Frau
rok temu
Może miał, zatwardzenie, skoro woził ze sobą rycyne? 😲
Wer
rok temu
A nie zastanawiacie się dlaczego nikt nie zagraża polskim elitom, które od czasu Smoleńska plują jadem na Rosję? Za to chcą zneutralizować burmistrza, który nazwał jakiś plac imieniem opozycjonisty...Znowu pranie mózgu na zamówienie.
Utopenec
rok temu
Typowo Dobre Czeskie poczucie humoru. Nazwać Ruskim plac w ten sposób, doskonałe!
hiha
rok temu
Hahahaha już gorsze i8diotyzmy to chyba niewielu by potrafiło wymyśleć brawoooo knedliki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12@
rok temu
Zdenkowi coś na mózg padło, zaraz nasza świetlistość też zechce większej ochrony.
wr6
rok temu
Co za durny artykuł kto to pisze????
bEiFYkIr
Proste.
rok temu
Proste.. NIE MIESZAMY KAMRATEM.. TO KAMRAT MIESZA NAMI. JAK BYSMY MIESZALI TO INACZEJ SIE REAGUJE NA ODPOWIEDZ KAMRATA.. UWIERZ MI....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić