Radosław Opas
Radosław Opas| 

Cztery pszczoły pod powieką Chinki. Lekarze pokazali nagranie

19

28-letnia Chinka z Tajwanu podczas sprzątania grobu swoich bliskich poczuła, że coś dostało się do jej oka. Gdy zgłosiła się do szpitala, okazało się, że pod jej powieką znajdują się cztery pszczoły.

Close up of surgery team operating
Close up of surgery team operating (iStock.com)

Lekarze podejrzewali zwykłą infekcję. Kobieta zgłosiła się do szpitala uniwersyteckiego w mieście Kaohsiung na Tajwanie. Lekarze stwierdzili początkowo, że powodem swędzenia w oku jest zakażenie, które wdało się pod powiekę. Jednak po przebadaniu oka sprzętem mikroskopowym lekarz zauważył wystające odnóża. Po odchyleniu powieki ujrzał cztery pszczoły - podaje BBC News.

Pacjentka nie mogła do końca zamknąć oka. Spojrzałem na nie pod mikroskopem i zobaczyłam coś czarnego, co wyglądało jak noga owada - powiedział doktor Hong Chi Ting z Fooyin University Hospital.

Pszczoły żywiły się łzami kobiety. Owady pochodziły z rodziny Halictidae, które na co dzień preferują pokarm o słonym smaku, a więc takim, jaki posiadają ludzkie łzy. Badanie wykazały, że przyciągają je również m.in. dlatego, że w swoim składzie posiadają duże ilości białka.

Zobacz także: Zobacz także: Okaz największej pszczoły na świecie odnaleziony po 38 latach

Byłem zszokowany, kiedy wyciągnąłem 4-milimetrowe owady spod powieki. Wszystkie pszczoły były żywe - dodał doktor Hong Chi Ting.

Pacjentka została zwolniona do domu. Lekarze nie przewidują, by miała kłopoty ze wzrokiem.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić