Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Cztery razy kara śmierci. W Indiach nie było egzekucji od 5 lat

95
Podziel się

W piątek w więzieniu w New Delhi (Indie) przeprowadzono egzekucję czterech mężczyzn skazanych za gwałt i morderstwo 23-letniej studentki. Zbrodnia wywołała w kraju falę protestów i doprowadziła do zaostrzenia prawa.

Rodzina ofiary świętuje egzekucję morderców
Rodzina ofiary świętuje egzekucję morderców (PAP/EPA, rajat gupta)
bCOAnlLp

Wyrok śmierci wykonano przez powieszenie. To pierwsze egzekucje w Indiach od 2015 r. Przed bramami więzienia zebrała się grupa ludzi świętujących wykonanie kary śmierci.

Przytuliłam fotografię mojej córki i powiedziałam, że w końcu dostaliśmy sprawiedliwość - powiedziała matka ofiary chwilę po egzekucji.

Przywrócono mi wiarę w sądownictwo - skomentował ojciec.

bCOAnlLr

Do zbrodni doszło 16 grudnia 2012 r. Wieczorem 23-letnia studentka wsiadła z przyjacielem do autobusu. Para została zaatakowana przez sześciu mężczyzn. Oprawcy na zmianę gwałcili dziewczynę, a później zaatakowali ją żelaznym prętem. Pobili także jej przyjaciela.

Ofiary zostały wyrzucone z autobusu na ulicę. Przechodnie znaleźli je nagie i zakrwawione. Po dwóch tygodniach 23-latka zmarła w szpitalu.

Brutalna zbrodnia w Indiach. W całym kraju wybuchły protesty

Przerażająca zbrodnia wywołała falę masowych protestów w Indiach. W odpowiedzi w marcu 2013 r. władze zaostrzyły prawo, rozszerzając definicję gwałtu, wprowadzając surowsze kary dla gwałcicieli i uznając nękanie kobiet za przestępstwo.

bCOAnlLx

Zobacz także: Przemoc seksualna w średniowieczu

Sprawcy zostali aresztowani. Jeden z mężczyzn powiesił się w celi. Inny, który w momencie ataku miał 17 lat, został skazany na trzy lata w zakładzie poprawczym. Pozostałych czterech mężczyzn skazano na śmierć. Wszyscy w ciągu ostatnich kilku miesięcy składali petycje o zmianę wyroku na dożywotnie pozbawienie wolności. Sąd Najwyższy Indii odrzucił ich wnioski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOAnlLS
KOMENTARZE
(95)
mm263
5 miesięcy temu
Można?Można!!!A nawet ,myślę,że trzeba.
Nie
5 miesięcy temu
Super to jest sprawiedliwość
metall
5 miesięcy temu
Są jeszcze cywilizowane kraje na świecie.
bCOAnlLT
Ggg
5 miesięcy temu
Za to co zrobili dostali bardzo łagodny wyrok. Powinni ich nadziać na rozgrzane pręty.
reality show
5 miesięcy temu
Mozna? Mozna! Trzeba tylko chcieć!
Najnowsze komentarze (95)
rozsądny
5 miesięcy temu
Mogła nie włóczyć się po ancymonach, to by teraz żyła. Gdzie diabeł nie może tam babę pośle.
Edi
5 miesięcy temu
U nas tak powinno być
Adi
5 miesięcy temu
17 latek wyjdzie jak będzie mieć 20 lat i dalej będzie gwałcić. Też czapa mu
[*]
5 miesięcy temu
powinni dostać 5 lat
Bezik40
5 miesięcy temu
Do Mariusz 1954. Piszesz stwierdzenie, że Pan Bóg daje życie i odbiera. A kiedy morderca zabija to też uważasz , że to Pan Bóg zabiera życie????
sprawiedliwy
5 miesięcy temu
brawo sądy indi tak trzymac morze polska by wysyłała przestępców do indyiskich sąów a nasi sędziowie niech sobie straikują zapłacimy sędziom indyiskim mniej i będasprawiedliwe wyroki
polak
5 miesięcy temu
u nas jak by sąd wydał taki wyrok to cała ta praworządna i cywilizowana U.E. by nas wyeksmitowała ze swych szeregów krzycząc w niebo głosy o łamaniu praw człowieka i innych takich bzdetach
Rencia
5 miesięcy temu
Dla mnie kara śmierci jest zbyt łagodną karą
bCOAnlLL
mariusz1954
5 miesięcy temu
Zrobili coś strasznego, Zamordowali młodą dziewczynę. Ale nie pochwalam świętowania egzekucji. Kiedyś było coś takiego, że rodzina ofiar przyglądała się temu. Całe życie uważam karę śmierci za coś złego, niegodziwego i niehumanitarnego. Pan Bóg daje i odbiera życie. W wielu stanach w USA nie ma już kary śmierci. W UE też nie ma. Pan Bóg wszystkich kocha i wybacza grzesznikom. Pan Jezus mówił Do Pana Boga, Jak cierpiał na krzyżu Panie wybacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Tak samo Jan Paweł II wybaczył temu Turkowi, że prawie Go zamordował, Eleni wybaczyła mordercy swojej córki. Często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Pozdrawiam.
ZOZO
5 miesięcy temu
W styczniu b. r. w Indiach wykonano ponad 2100 egzekucji za gwalty!!! Nie wiem skad macie te 'niesprawdzone' informacje, ktore podawane sa za fakty!!!
Brawo Indie
5 miesięcy temu
To jest wyrok sprawiedliwy a w Polsce by groziło im 25 lat by dostali 10 i po 5 wyszli albo po roku
Lila
5 miesięcy temu
tylko temu najmłodszemu powinni dać 10 lat a nie 3.
maski czapol
5 miesięcy temu
czapol ma maski
asd
5 miesięcy temu
indie to bardzo prymitywny naród pomimo tego ze maja bombe atomową...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić