Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Seweryn Dracki
|
aktualizacja

"Doktor Śmierć" o długowieczności: Są tylko 3 zasady

81
Podziel się

Gunther von Hagens to kontrowersyjny niemiecki naukowiec zajmujący się preparowaniem zwłok. W weekend gościł w Polsce z okazji otwarcia jego wystawy w Warszawie - "Body worlds. The cycle of life". Z odwiedzającymi i dziennikarzami podzielił się kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi m.in. długowieczności i przemijania.

"Doktor Śmierć" o długowieczności: Są tylko 3 zasady
(East News, DANIEL LEAL-OLIVAS)
bEUjpTLp

Wystawy przygotowywane przez von Hagensa przedstawiają "eksponaty" przygotowane ze spreparowanych ludzkich zwłok. Naukowiec wykorzystuje do tego metodę, którą sam wynalazł tzw. plastynację.

W skrócie: pozbawienie ciała wody i tłuszczy oraz zastąpienie ich syntetycznym wypełniaczem sprawia, że ciała się konserwują i nie ulegają rozkładowi. Anonimowy dawcy, którzy przekazują je pośmiertnie fundacji von Hagensa godzą się z tym, że zostaną wykorzystane do celów naukowych, bądź edukacyjno-wystawowych jak w przypadku ekspozycji w Pałacu Kultury i Nauki.

73-letni von Hagens, mimo zaawansowanej choroby Parkinsona i związanych z tym problemów z mówieniem i poruszaniem - pojawił się w stolicy Polski na otwarciu swojej wystawy. Znalazł nawet siły na chwilę rozmowy i podzielenie się ze zwiedzającymi nie tylko swoją historią, ale także refleksją dotyczącą m.in. długowieczności.

bEUjpTLr

Wg "Doktora Śmierć", bo takim mianem określają go niektóre media, sposób na długie i zdrowe życie jest banalnie prosty i składa się z 3 punktów.

- Po pierwsze: musicie się wysypiać. Sześć godzin dziennie to minimum. Po drugie: musicie uprawiać sport. I po trzecie: stosujcie dietę ubogą w węglowodany, a przede wszystkim w cukry proste - przekonywał.

Kto jak kto, ale naukowiec przez całe życie analizujący i pracujący w cieniu śmierci, może mieć w tym temacie trafne spostrzeżenia jak mało kto. Choć sam przyznał, że przez większą część życia, pochłonięty pracą, sypiał zaledwie cztery godziny dziennie.

bEUjpTLx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUjpTLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
em
3 lata temu
Tylko Niemiec może mieć takie hobby...
Jedyny madry
3 lata temu
Chcialem tylko niektorym madrym powiedziec ze tym ludzią zapłacono za ich życia w zamian za zgode na oddanie swojego ciała po smierci
eu tan azja
3 lata temu
i jeszcze 4-ta zasada omijać holandię , belgię i szwajcarię wielkim łukiem po przejściu na emeryturę lub wypadku eliminującego z pracy
bEUjpTLT
Zafascynowany
3 lata temu
Jeszcze raz przypomnę dla tych co uważają wystawę za niegodne i nikczemne miejsce: zwłoki osób DOBROWOLNIE zgłoszone dla celów naukowo wystawowych. Przeraża Cię konstrukcja ciała ludzkiego i nauka - nie przychodź jeśli wiedza jest dla Ciebie tabu a jedyny wyznacznik życia to Biblia
Zbojkotować i...
3 lata temu
chory na głowę facet. Zarabia na szokowaniu.
andrzejek
3 lata temu
jego po śmierci też powinni przerobić na eksponat
POLAK
3 lata temu
A komu i po co potrzebna jest taka wystawa???
Pawel
3 lata temu
Patologia.
Rrrree
3 lata temu
Dla niego druga wojna światowa trwa
short rd
3 lata temu
A sam ledwo zipie
oni ponad wsz...
3 lata temu
Skąd u Niemców biorą się tak makabryczne ciągoty?
GSG
3 lata temu
W koncu to zawodowcy
co?!
3 lata temu
73 lata co taki młodziak może wiedzieć o długim życiu?
bEUjpTLL
Nl
3 lata temu
Jakiś krewny czarnego anioła czyli gebelsa psychola
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić