Wróć na

Dolnośląskie. Policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził prawie 10 mln złotych

108
Podziel się

Policjanci z woj. dolnośląskiego zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany za oszustwa matrymonialne. Oszust wyłudził kwotę blisko 10 mln złotych od kobiet, które w sobie rozkochał.

Cracow, Poland, April 7, 2019, Polish police car. Polish police car with the word POLICJA in Polish. Patrolling the streets, caring for the safety of the city and citizens. (Cracow, Poland, April 7, 2019, Polish police car. Polish police car with the
Cracow, Poland, April 7, 2019, Polish police car. Polish police car with the word POLICJA in Polish. Patrolling the streets, caring for the safety of the city and citizens. (Cracow, Poland, April 7, 2019, Polish police car. Polish police car with the (iStock.com)

Mężczyzna działał metodą na tzw. tulipana. Wiązał się on z pokrzywdzonymi kobietami i zapewniał je o swoim zaangażowaniu uczuciowym. Ukrywał przed nimi jednak fakt, że jednocześnie pozostawał w związku z innymi kobietami. Ofiary oszusta zakochiwały się w nim i nawet brały dla niego kredyty, zastawiały swoje nieruchomości i popadały w długi. Dziś niektóre z nich mają nie tylko niespłacone kredyty, ale także licytacje komornicze.

40-letni oszust po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Śledztwo w jego sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Jak wynikało z przeprowadzonych w sprawie ustaleń, mężczyzna wykorzystywał metodę działania na tzw. tulipana. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku działań operacyjnych, namierzyli aktualne miejsce pobytu oskarżonego, dzięki czemu udało się go zatrzymać.

40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego swoją działalność przestępczą rozpoczął już w 2006 roku. Przez wiele lat był on w związku z czterema kobietami jednocześnie. Trzy z nich padły ofiarą oszustwa. Dodatkowo podejrzany dopuścił się oszustw na szkodę trojga innych pokrzywdzonych, którzy utrzymywali z nim kontakty handlowe. Jak udało się ustalić, zawierał on z nimi umowy pożyczek, których nigdy nie spłacał. W ten sposób łącznie wyłudził blisko 830 tys. złotych.

Podejrzany był już w przeszłości karany za takie przestępstwa, jak fałszowanie dokumentów czy oszustwa podatkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(108)
jp..
8 miesięcy temu
hahaha jakie glupie i naiwne sa kobiety w Polsce to wola o pomstwe do nieba jest takie przyslowie ,galy widzialy co braly
Mirek
8 miesięcy temu
Może bezdomny i chciał oddać Rydzykowi a policja potraktowała go tak nie uczciwie.
man
8 miesięcy temu
"Ofiary oszusta zakochiwały się w nim i nawet brały dla niego kredyty, zastawiały swoje nieruchomości i popadały w długi." W którym miejscu mają mózgi? W majtkach?
cici
8 miesięcy temu
to nie suma "poraza", to glupota tych bab jest straszniejsza niz 2 wojna swiatowa
i śmieszno i ...
8 miesięcy temu
Dlatego należy szukać drugiej połówki nie przez jakieś portale tylko w swoim otoczeniu, tam gdzie znamy ludzi. Wszyscy się śmieją z tych kobiet, a napiszcie ilu mężczyzn też padło ofiarami takich przekrętów. Pewnie wielu Panów mogłoby o tym coś napisać. Teraz wiecie skąd się wzięła dawna tradycja małżeństw aranżowanych przez rodzinę choć smarkula zakochała się w Adonisie znikąd. Każdy samotny człowiek niezależnie od płci, który szuka towarzysza życia może paść ofiarą takiej perfidii i nie ma na to reguły. Wszystkim się wydaje, że jego to by nie spotkało bo jest taki bystry, czyżby?
Najnowsze komentarze (108)
dd
8 miesięcy temu
aż trudno uwierzyć że baby są tak ,,inteligentne". ale jak brak prącia w kroku to rozum schodzi na dół.
realnie
8 miesięcy temu
Kolejny przykłąd gdzei liczy sie KASA za oszustwa 10lat a za życie dziecka 3lata.
Xx
8 miesięcy temu
A twierdzą że to mężczyźni myślą *****m,czym myślały te kobiety?
wania
8 miesięcy temu
Widocznie dobrze czyścił rowa i portfel.
ali
8 miesięcy temu
ale musiał posiadać solidny sprzęt
Beata
8 miesięcy temu
Naiwne baby nie żal mi ich
facet
8 miesięcy temu
To w końcu 10mln czy 830tys?
xxl
8 miesięcy temu
Wcale mi ich nie żal za głupotę trzeba płacić !
musk w kroku
8 miesięcy temu
Kobieta jest najlepszym przyjaciele MĘŻCZYZNY!
Leo
8 miesięcy temu
jaki z niego tulipan... tamten uciekał policji nie raz, a ten dał się złapać za pierwszym razem ;)
lucek
8 miesięcy temu
zamiast się nabijać z tych kobiet, pomyślcie jakie musiały być samotne. po drugie, może zostały oszukane i zdradzone, ale czy ich świat nie jest lepszy, normalniejszy. niż wasz, gdzie brak zaufania, krętactwo i złodziejstwo jest na każdym kroku. może nikt was nie oszukał, ale czy to jest normalne patrzeć na każdego jak na złoczyńcę ? i po trzecie, faceci. czy znaczna część z nas nie zawróciła z drogi ewolucji, oświecenia, i nie zaczęła podążać z powrotem ku ciemnym, chłodnym jaskiniom, bez ognia,koła i języka z wierszy poetów ?
zigi
8 miesięcy temu
super gosc, kosic debilki ile sie da
Marta
8 miesięcy temu
To PIS wiec to typowy Debi l=PIS owcowi
Sana
8 miesięcy temu
Koścół potrzebuje bezdomnych darczyńców a państwo z butami włazi między nich.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić