Karolina Woźniak| 

Doradca prezydenta Iranu wzywa Amerykę do walki z koronawirusem

27
Podziel się:

Hesameddin Ashena, doradca prezydenta Iranu, zwrócił się z prośbą do Amerykanów. Polityk napisał, że jeśli "nie zwalczymy koronawirusa globalnie, będzie on non stop powracał".

Doradca prezydenta Iranu, Hesameddin Ashena wzywa Amerykanów do walki z koronawirusem.
Doradca prezydenta Iranu, Hesameddin Ashena wzywa Amerykanów do walki z koronawirusem. (YouTube, Manuchehr lenziran)

*"Sankcje ekonomiczne nałożone przez Trumpa oznaczają dalsze rozprzestrzenianie się wirusa w Iranie, co równa się dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa w USA! Pomóżcie nam pomóc sobie" - kontynuował. *

Doradca prezydenta Iranu wzywa do walki z koronawirusem

Minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif w swoim oświadczeniu podkreślił znaczenie solidarności. Dodał, że jest ona niesamowicie ważna w walce z koronawirusem. Wezwał również do zahamowania wykorzystywania przez Trumpa pandemii, jako okazji do pokazania się w kampaniach wyborczych.

W trakcie całej historii nigdy nie byliśmy świadkami tak haniebnego wykorzystywania katastrofy humanitarnej w celu zemsty oraz szerzenia nienawiści [...] tak, jak to robi obecny amerykański prezydent i jego zespół - napisał.

Polityk zwrócił uwagę na to, że w Iranie walczy się z Covid-19 tak samo, jak w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Jedyna różnica jest taka, że sankcje podwajają cierpienie Irańczyków.

W Iranie jest obecnie 44 605 potwierdzonych przypadków koronawirusa, 2898 zgonów, a 14 656 osób jest uznanych za wyzdrowiałych. Dziennikarze "XinhauNet" twierdzą, że Iran jest najbardziej dotkniętym przez pandemię państwem Bliskiego Wschodu.

Zobacz także: Zobacz także: Konflikt Iran-USA. Włodzimierz Czarzasty zasiał ziarno niepokoju ws. Polski

Zapisz się na nasz najnowszy newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić