Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Dostali pieniądze od USA? Palestyńczycy zaprzeczają

0
Podziel się:

Ambasador USA w Izraelu ogłosił, że rząd Stanów Zjednoczonych zdecydował się przekazać Palestynie wsparcie. Mieli otrzymać aż 5 milionów dolarów przeznaczonych na walkę z pandemią COVID-19. Informacja została zdementowana przez samą Palestynę.

Dostali pieniądze od USA? Palestyńczycy zaprzeczają
(Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Informacja została przekazana w trakcie konferencji prasowej w piątek 17 kwietnia. Ibrahim Melhem, rzecznik rządu, zdementował wieść o tym, że Waszyngton zaoferował Palestynie 5 milionów dolarów (ok. 20 792 000 zł). Pieniądze miały zostać wydane na pomoc zarażonym koronawirusem.

Co powiedział rząd Palestyny powiedział na doniesienia o 5 milionach dolarów?

Ibrahim Melhem poinformował, że jego rząd nie ma kontaktu z USA. Zapewnił również, że wcale nie potrzebują podobnej pomocy ze strony Stanów Zjednoczonych, jednak wyrażają szacunek dla amerykańskich instytucji, które popierają dążenia Palestyny.

Oświadczenie odnośnie rzekomych funduszy wyszło od Davida Friedmana. To ambasador Stanów Zjednoczonych w Izraelu. Jak podaje agencja Anadolu, w samej Palestynie doszło już do 402 przypadków zarażeń koronawirusem. Dwoje chorych na COVID-19 zmarło.

W 2018 roku Donald Trump zdecydował się obniżyć wsparcie dla Palestyny. Cofnął dofinansowanie zarówno dla rządu, jak i oddziału ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Zobacz także: Zobacz też: Życie po drugiej stronie muru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić