Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Dwa wstrząsy sejsmiczne w Polsce

26
Podziel się

W Krynicy-Zdroju oraz Muszynie zatrzęsła się ziemia. Ostatnie wstrząsy sejsmiczne były odczuwalne w tym regionie 25 lat temu.

PHOTO: EAST NEWS/SCIENCE PHOTO LIBRARY  Seismograph recording activity of the  Merapi volcano, Java, Indonesia. This  device detects and records ground movements (seismic activity), which in this  case are due to an active volcano. The print out (lower centre) is the previous  days activity.
PHOTO: EAST NEWS/SCIENCE PHOTO LIBRARY Seismograph recording activity of the Merapi volcano, Java, Indonesia. This device detects and records ground movements (seismic activity), which in this case are due to an active volcano. The print out (lower centre) is the previous days activity. (East News)
bEUqACSt

W dwóch miejscach w Polsce doszło do trzęsienia ziemi. Przed północą z niedzieli na poniedziałek mieszkańcy Krynicy-Zdroju oraz Muszyny odczuli wstrząsy sejsmiczne o sile 2,6 stopnia w skali Richtera. Ziemia zatrzęsła się powtórnie o godzinie 4 nad ranem, poinformował Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

To rzadki przykład sejsmiczności w Polsce. Nasz kraj należy do strefy małej aktywności tektonicznej, dlatego naturalne wstrząsy są zawsze odnotowywane z zaskoczeniem.

Największą aktywność wykazują Karpaty. Szczególnie Podhale oraz właśnie okolice Krynicy-Zdroju. Ostatnie odczuwalne trzęsienie ziemi wystąpiło w tym rejonie w 1993 roku.

bEUqACSv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Wyburzenie mostu w Kolumbii
bEUqACSW
KOMENTARZE
(26)
ryt
3 lata temu
Jak PiS majstruje przy Sądach to nawet Karpaty się trzęsą ...
grex
3 lata temu
Gdzie mi się schowałaś.
Tu i teraz
3 lata temu
zapomnieli napisać że to wina Tuska
bEUqACSX
Makii
3 lata temu
W środkowej części wykresu widać dokładnie kiedy Rydzyk puścił bąka po sobotniej wieczerzy
ak001
3 lata temu
To nasi wielcy Rodacy przewracają się w grobach widząc co wyprawiają PiSiorki w tym kraju
Polak
3 lata temu
Coca cola zrobiła odwierty w źródłach wody, które zagarnęła za balcerowicza za free, a teraz dobrała się do oligoceńskiej. I tąpnęło, bo Matka Natura wie, że nie mają do tego żadnych praw.
Sondaż PiS
3 lata temu
Ceny paliwa i utrzymania spada. Ludzie mają coraz więcej . Polska wieś rozwija się z wielką szybkością. W zeszłym roku wyprodukowaliśmy wiecej pługów niż cała Europa. Grabie mają jeden ząb więcej. Jestesmy przodujacym krajem w Europie
ktos
3 lata temu
ludzie. ogarnijcie sie. wszytkie ceny paliw poszly w gore bo sytuacja w zatoce perskiej czy wyjscie usa z porozumienia nuklearnego z iranem sa wina Donalda Trumpa i stojacych z nim zydow
bbb
3 lata temu
Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi
szwaj
3 lata temu
wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.
33
3 lata temu
reakcja pana na rzady pis
Marcin
3 lata temu
caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta
ccc
3 lata temu
Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.
bEUqACSP
Kuli
3 lata temu
Jarek z podziemi wchodzi na schody.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić