Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Dziecko ma raka. Rodzice z USA nie zgadzają się na chemioterapię

42 reakcje
0
0
42
Podziel się

Dziecko chorujące na nowotwór będzie żyć z babcią. Odebrano je rodzicom, którzy nie chcieli, aby ich 4-letni syn przechodził chemioterapię. Matka i ojciec z USA zamierzali leczyć go alternatywnymi sposobami.

dziecko rak chemioterapia
dziecko rak chemioterapia (East News, Taylor Bland-Ball)

U chłopca stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Diagnozę postawiono w kwietniu i wtedy też odebrano go rodzicom, którzy nie zaprowadzili go na chemioterapię. Para postanowiła uciec z Florydy, gdzie mieszkała.

Dziecko chcieli leczyć medyczną marihuaną. Z nowotworem zamierzali też walczyć za pomocą tlenoterapii i wody alkalicznej. Po ucieczce zaczęto ich szukać w kilku stanach. W końcu zostali odnalezieni w Kentucky.

Sąd podjął decyzję. Sędzia Thomas Palermo stwierdził, że dziecko znalazłoby się w niebezpieczeństwie, gdyby wróciło do rodziców. Postanowił, że najlepiej będzie, jeśli zajmie się nim babcia. Pod jej opieką chłopiec przechodzi standardową terapię medyczną – informuje BBC

Rodzice są "zdruzgotani". Rozważają wniesienie apelacji. Ich prawniczka stwierdziła, że "miejsce chłopca jest w domu, z rodzicami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

42
0
0
KOMENTARZE
(42)
Paulina
4 miesiące temu
Mojego tatę chemioterapia zabiła, nie rak. Jeśli ja zachoruje, nie wierzę że chemia mi cokolwiek pomoże. Bliskim też bym ją odradzala.
ZED
4 miesiące temu
Wysyp komentarzy od antyszczepionkowców i wyznawców teorii spiskowych za 3...2...1...
katarzynka
4 miesiące temu
Niestety ale z tego wynika, że nie ma żadnej wolności a dzieci są własnością państwa. Ktoś z zewnątrz decyduje o wyborach rodziny. Świat zmierza do tego żebyśmy wszyscy myśleli i postępowali tak samo chociaż każdy z nas jest inny zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. To, że ktoś nie słyszał o metodach alternatywnych to nie znaczy ,że ich nie ma i ,że są nieskuteczne. Dowodzi to tylko tego, że metody tzw, "konwencjonalne" są o wiele bardziej reklamowane i mają istnieć w świadomości ogółu jako JEDYNE SKUTECZNE....
Gość
4 miesiące temu
I mieli do tego prawo.. Chemioterapia leczy...taa najwięcej tych "wyleczonyvh " jest na cmentarzu.. Ja decyduję o metodach leczenia siebie i swoich dzieci... Jeśli ktoś chce podać swoim dzieciom w żyłę gaz musztardowy zwany chemią proszę bardzo.. Od moich wara !
a
4 miesiące temu
Jak chemia zabije to oddadzą rodzicom
Najnowsze komentarze (42)
bezpaiwe w us...
3 miesiące temu
po chemii pewnie szybko umrze...
Elektra
3 miesiące temu
Chemioterapia zabija wszystko i po niej umieramy w ogromnym cierpieniu . Jestem ogromnym przeciwnikiem chemioterapii . Moze wiele osob powie glupia jestem tego swiadoma ale moja matke chemia i nadwietlania zabily i 6 lat cierpiala z powodu roznych experymentow
Gość
3 miesiące temu
Woda alkaliczna to taki sam twór jak środki na rozpuszczanie żylaków Propagowane przez profesorów i specjalistów typu berczyński.
halo
3 miesiące temu
rodzice są czasami najlepszymi lekarzami...
M.
4 miesiące temu
Do wszystkich osłów: moja mama, paru innych członków rodziny ( w tym wszystkie trzy siostry dziadka) żyją po chemioterapii już wiele lat. Jak ktoś zgłasza się do lekarza w ostatnim stadium, bagatelizując objawy i nie bada się profilaktycznie - to sorry, ale ani marihuana ani święty Boże nie pomoże.
SZCZEGOL
4 miesiące temu
NA ZDJECIU ??? TO NA 4 LETNIEGO CHLOPCA MA DLUGIE WLOSY .....ALBO BRAKLO FRYZJERA
polak
4 miesiące temu
wg badan i statystyk osoba po chemii zyje srednio 3 lata a bez chemii 13 jak to mozliwe?
oburzony
4 miesiące temu
no to czy teraz dziecko umrze zgodnie z procedurami szpitala???
Kojo
4 miesiące temu
Tak.. z pewnością Zięba wit C raka wyleczy. I strukturyzowana woda....Problem polega na tym, ze dostepna u nas chemia pamieta jeszcze czasy króla cwieczka. Nie ma nowoczesnych metod terapii i, sadzac oi stanie sluzby zdrowia, pewnie nie bedzie
Barbara
4 miesiące temu
Jak rozmawiałam z onkologiem ,w sprawie mojego ojca który także zmarł,to powiedziała mi tak cytuje ja zabiłam chemią własną matkę drugi raz już bym tego nie zrobiła,dziękuję to wszystko ,co chciałam powiedzieć ja też Nb nie zgodzę się na chemię jak mnie rak dopadnie
Hm
4 miesiące temu
Amisze? Kto pokrywa koszty przeszczepu?
Nom
4 miesiące temu
Patrzac na nich, szczególnie na niego to zapewne religia im zabrania....
sx
4 miesiące temu
wcale sie nie dziwie. gazem musztatdowym. niedlugo po 5g beda mieli wszyscy
Marycha
4 miesiące temu
To jest dyktatura karteli farmaceutycznych. Zabić dziecko przed urodzeniem, do 9tego miesiąca ciąży, prosze bardzo. Zabić dziecko standardową procedurą medyczną, nie ma problemu, mają z tego kasę. Zostawić rodzinę w spokoju jeśli chce leczyć inaczej , nie ma mowy. Jeszcze niechcący by wyleczyli i co wtedy? Jak ukryć, że bez chemii sie da?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić