REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski11.09.19 (17:24)

Dziecko ma raka. Rodzice z USA nie zgadzają się na chemioterapię

Dziecko chorujące na nowotwór będzie żyć z babcią. Odebrano je rodzicom, którzy nie chcieli, aby ich 4-letni syn przechodził chemioterapię. Matka i ojciec z USA zamierzali leczyć go alternatywnymi sposobami.
Taylor Bland-Ball / East News

U chłopca stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Diagnozę postawiono w kwietniu i wtedy też odebrano go rodzicom, którzy nie zaprowadzili go na chemioterapię. Para postanowiła uciec z Florydy, gdzie mieszkała.

Dziecko chcieli leczyć medyczną marihuaną. Z nowotworem zamierzali też walczyć za pomocą tlenoterapii i wody alkalicznej. Po ucieczce zaczęto ich szukać w kilku stanach. W końcu zostali odnalezieni w Kentucky.

REKLAMA

Sąd podjął decyzję. Sędzia Thomas Palermo stwierdził, że dziecko znalazłoby się w niebezpieczeństwie, gdyby wróciło do rodziców. Postanowił, że najlepiej będzie, jeśli zajmie się nim babcia. Pod jej opieką chłopiec przechodzi standardową terapię medyczną – informuje BBC

Rodzice są "zdruzgotani". Rozważają wniesienie apelacji. Ich prawniczka stwierdziła, że "miejsce chłopca jest w domu, z rodzicami".

Zobacz też: Dramat chorych na raka. Brak dostępu do leków to czubek góry lodowej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij