REKLAMA
Odświeżone 10 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas25.05.19 (17:24)

Dziecko urodziło się bez skóry. Teraz przejdzie ważną operację

5-miesięczny chłopczyk niedawno przykuł uwagę całego świata. Przyszedł na świat w jednym z teksańskich szpitali. Urodził się bez większości skóry. Niemowlak przejdzie w tym tygodniu niezwykle ważną operację. Od jej przebiegu będzie zależeć jego życie.
@CBS6Albany / twitter.com

Dziecko urodziło się z wadą genetyczną. Chłopiec o imieniu Ja'bari Gray, który przyszedł na świat w Nowy Rok, od urodzenia ma brakującą skórę w okolicach ramion i reszty tułowiu, a także na głowie i nogach. Cierpi na bardzo rzadką chorobę nazywaną wrodzonym niedorozwojem skóry.

Lekarze stworzyli skórę zastępczą. Naukowcy z laboratorium w Massachusetts wykorzystali komórki Graya do stworzenia cienkiego materiału, który w efekcie końcowym ma niemal identyczne właściwości co ludzka skóra – donosi telewizja Fox News.

REKLAMA

Komórki genetyczne rosną i dzielą się, tworząc bardzo cienki arkusz o grubości około czterech do ośmiu komórek - powiedział dr John Hopper, odpowiedzialny za stworzenie skóry lekarz.

Zobacz też: 14 palców u rąk. Lekarze musieli wybierać

Operacja będzie bardzo skomplikowana. Lekarze przed zabiegiem przygotowywali się m.in. do otworzenia wciąż sklejonych oczu oraz rozdzielenia palców u rąk i nóg chłopca.

Rodzina prosi o modlitwę. Matka dziecka Priscilla Gray jest podekscytowana tym, że jej dziecko w końcu będzie mogło zacząć normalnie funkcjonować oraz zwraca się z prośbą do ludzi na całym świecie, aby modlić się za pomyślny przebieg operacji chłopca.

Niesamowite. Nie wiem jak zareaguję na tę całą nową sytuację, ale wiem, że na pewno będzie niesamowicie. To będzie jedna z najważniejszych chwili w życiu mojego synka – twierdzi matka 5-miesięcznego dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij