Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Dziś w TV najlepszy film Patryka Vegi

21

Być może nie każdy już pamięta, że zanim pierwszy „Pitbulla” stał się serialem, był filmem. Upchnięty w 97 minutach pierwszy sezon kultowej sensacji wciąż ogląda się wyśmienicie. Zobaczcie hit, który rozkręcił kariery Marcina Dorocińskiego i Weroniki Rosati.

Dziś w TV najlepszy film Patryka Vegi
(Filmpolski.pl)

„Pitbull” to produkcja, bez której nie byłoby Patryka Vegi. To również stały element wszystkich rankingów najlepszych polskich seriali kryminalnych, jakie stworzono po 2005 roku. Wyróżnia go niezwykły realizm, genialne aktorstwo oraz to, że Vega włożył w scenariusz wiele spraw, z którymi naprawdę borykała się polska policja. Także będący głównymi bohaterami funkcjonariusze mają swoich protoplastów wśród autentycznych glinarzy.

„PitBull” jest filmem policyjno-sensacyjnym. Główni bohaterowie to oficerzy z Wydziału Zabójstw. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Patryk Vega realizuje film odsłaniający kulisy życia i pracy policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. W jego filmie prawdziwi policjanci nie przypominają znanych z amerykańskich filmów supermanów.

W tej pracy nie ma samotników. Łączy ich zawodowa solidarność – oczyszczają z „parchów” świat. Wciąż dokonują wyborów. Decyzje podjęte w pracy odbijają się na ich życiu osobistym. Muszą spotykać się i współpracować z bandytami, wtapiać się w środowisko przestępców. Płacą wysoką cenę za uprawianie tego zawodu. W zamian za to dostają pensję, która nie starcza ani na alimenty, ani na dom spokojnej starości po przejściu na emeryturę.

„Pitbull”, 22:45, Polsat 2

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić