o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Epidemia koronawirusa. Brytyjczycy mają bossa narkotykowego z objawami

13
Podziel się

Podejrzany o handel narkotykami Brytyjczyk Mark Rumble, postawił na nogi administrację więzienia, w którym się znalazł. Pod koniec stycznia w ramach ekstradycji, trafił do Wielkiej Brytanii z Tajlandii. Parę dni temu stwierdzono u niego podejrzenie koronawirusa, którym mógł zarazić się w Azji.

31-letni Mark Rumble został zatrzymany w Tajlandii
31-letni Mark Rumble został zatrzymany w Tajlandii (PAP/EPA, ROYAL THAI POLICE)
bDYkmePp

Objawy pokrewne koronawirusowi pojawiły się u Rumble'a w ciągu kilku dni od przetransportowania do więzienia w Burlington w centralnej Anglii. Niedługo potem podobne do grypy objawy, stwierdzono u dwóch kolejnych osadzonych.

W placówce szybko wybuchła panika. W całym zakładzie przetrzymywanych jest ponad 1000 osób. Kilkuset z nich, osadzonych w bloku, w którym znajdował się Rumble, ma zakaz wychodzenia z celi. Jedzenie podawane jest im przez szpary w drzwiach. Do pomocy władzom więzienia przysłano zespół lekarzy, którzy w kombinezonach ochronnych, zajmują się badaniem odciętych od świata więźniów.

bDYkmePr

Administracja stosuje wszystkie środki ostrożności. Wirus mógł bowiem przenieść się też na personel więzienia, a stamtąd szerzyć się dalej.

Problemem jest fakt, że symptomy wirusa 2019-nCoV (czyli koronawirusa) mogą pojawić się nawet po 24 dniach, więc skala zagrożenia jest jak na razie nieznana.

Zamknięta przestrzeń więzienia to idealne miejsce na wybuch epidemii - mówi przedstawiciel więzienia, dodając, że sam Rumble'a przeniesiono do "specjalistycznego szpitala" poza murami placówki.

31-letni Mark Rumble został aresztowany w tajskim kurorcie Pattaya na początku listopada zeszłego roku. Jak sam twierdzi, jest niewinny, a oskarżenie o handel narkotykami, jest efektem zemsty jego byłej żony.

bDYkmePx

Liczba zarażonych koronawirusem

Tajlandia jest jednym z państw, w których stwierdzono najwięcej przypadków koronawirusa. To wyjątkowo zła wiadomość dla Europy. W kraju znajduje się mnóstwo kurortów, w których wypoczywają miliony Europejczyków. Jak dotychczas, potwierdzono m.in. 11 zarażonych we Francji, 14 w Niemczech oraz 8 w Wielkiej Brytanii. W skali świata, zarażonych zostało już ponad 45 tysięcy osób, z czego ponad tysiąc zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYkmePS
KOMENTARZE
(13)
e ty twojamać
rok temu
No wreszcie jakaś dobra wiadomość. Tylko jeszcze pasowało by , żeby go nie uratowali , trzeba mu jeszcze dodać tego wirusa trochę. Do dzieła.
Rozsądny
rok temu
ALe serio nie ma zartow z tym wirusem, ludzie umieraja
sfad
rok temu
udaje infakcję by zwiać z więzienia... a inni wraz z nim. dobry sposób.
bDYkmePT
Zoska
rok temu
Ale jaja
e-tam
rok temu
z gwiazdami to do agencji, sposób stwierdzenia godny porządku... w masce nie widać... czas rozstania z bliskimi każdy może liczyć na pomoc medyczną
Mk89
rok temu
Stwierdzono podejrzenie? Stwierdzić można fakt. Lub można podejrzewać.
seba
rok temu
Karma
To jego życie
rok temu
Dawać mu na śniadanie, obiad i kolację wyłącznie prochy
Manolo
rok temu
Zigeuner ?????
Hehe
rok temu
Sami sobie importowali wirusa, niezle
mój nick
rok temu
wkrótce, okaże się kogo kochał w tym "więźniu" najbardziej
co to
rok temu
co to jest wzięzienie? Na prawdę... reprezentujecie coraz niższy poziom 02...
sus
rok temu
Sprawiedliwość go dosięgła .
bDYkmePL
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić