Wojciech Darewicz| 
aktualizacja 

Ewakuacja wieży Eiffla w Paryżu. Doszło do incydentu

67

Ewakuacja wieży Eiffla rozpoczęła się w poniedziałkowe popołudnie. Na budowlę wspiął się anonimowy mężczyzna. Słynny obiekt został do odwołania zamknięty dla zwiedzających. W sieci pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia.

Ewakuacja wieży Eiffla w Paryżu. Doszło do incydentu
(Facebook.com)

Słynna francuska atrakcja zamknięta dla turystów. Przesądziły o tym względy bezpieczeństwa. Jest to standardowa procedura.

Zauważono wspinacza, dlatego wszczęta została standardowa procedura. Musimy zatrzymać tego człowieka, by móc to zrobić trzeba było ewakuować turystów z obiektu - powiedział jeden z paryskich policjantów w rozmowie z Thelocal.fr.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ze wspinaczem udało się nawiązać kontakt. Jak podaje AFP, nie wiadomo dlaczego wszedł na konstrukcję. Mężyczna wspiął się do połowy 324-metrowego symbolu Paryża. Kontakt z nim udało się nazwiązać jednemu z ratowników.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie pierwszy taki przypadek. W 2017 roku inny mężczyzna wspiął się po metalowej konstrukcji. Jego motywem była chęć popełnienia samobójstwa. Po wkroczeniu policji, mężczyzna porzucił swój zamiar. Również w 2013 roku jeden z mężczyzn wspiął się na wieżę Eiffla. Zatrzymał się jednak po pokonaniu 30 metrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Symbol Paryża. Wieża Eiffla ma już 130 lat. Rocznie odwiedza ją blisko 7 milionów ludzi. Na pierwsze dwa piętra można dostać się windą lub schodami. Na sam szczyt zwiedzający mogą wjechać wyłącznie windą.

AKTUALIZJACA:
Wieża Eiffla została ponownie otwarta dla zwiedzających. Wspinacza udało się przekonać, by z niej zszedł. Na dole trafił w ręce policji.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Sekretny apartament na wieży Eiffla

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić