Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|

Fala apostazji po filmie Sekielskiego. Terlikowski: "Jestem hipokrytą"

138
Podziel się:

Dawno nic tak nie wstrząsnęło opinią publiczną jak dokument "Tylko nie mów nikomu". Od czasu, gdy w serwisie YouTube pojawił się głośny film Tomasza Sekielskiego, wśród Polaków gwałtownie wzrosło zainteresowanie apostazją, czyli wypisaniem się z Kościoła Katolickiego. Do tych informacji odniósł się na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Fala apostazji po filmie Sekielskiego. Terlikowski: "Jestem hipokrytą"
(PAP)

Dziennikarz nie krył zaskoczenia decyzją podejmowaną przez coraz większą liczbę osób. Jego zdaniem informacje o przestępstwach popełnianych przez katolickich duchownych nie powinny mieć wpływu na wierzących. "Gdybym miał odchodzić z każdego miejsca, gdzie są hipokryci, a ludzie robią złe rzeczy, to nigdzie bym nie znalazł sobie miejsca, a najgorzej miałbym sam ze sobą. Tak się bowiem składa, że też jestem hipokrytą (...)" - tłumaczył.

W dalszej części postu publicysta wyjaśniał, skąd bierze się jego przywiązanie do Kościoła. Jego zdaniem jest to "jedyne miejsce", gdzie może uzyskać odpuszczenie grzechów, przyjąć Eucharystię i zetknąć się ze Słowem Bożym.

Po wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób zgodziło się z wykładnią Terlikowskiego, dziękując mu za ubranie w słowa ich własnych odczuć. W ciągu dwóch godzingodzin post został udostępniony 90 razy. Zdarzały się też głosy potępienia dla katolików, którzy decydują się na apostazję. "Ci, którzy odchodzą z Kościoła, tak naprawdę nigdy duchowo do niego nie należeli albo wiarę swoją budowali na piasku. Wiara zbudowana na skale ostoi się" - napisała jedna z internautek. Niektórzy mieli jednak inne zdanie.

Chyba nie chodzi o grzechy, tylko systemowe wspieranie przestępców - czytamy w komentarzu.

Myślę, że odchodzą ci, którzy już dawno odeszli. Natomiast inna sprawa, że gdyby odeszli winni, nie byłoby całej tej historii i histerii - dodaje jeden z internautów.

*O rosnącej liczbie występujących z Kościoła poinformowała Wirtualna Polska *. - W weekend, po ukazaniu się filmu "Tylko nie mów nikomu", liczba odwiedzin strony wzrosła ponad dziesięć razy. Kilka osób dziennie pyta o procedurę wystąpienia. Wcześniej, przed dokumentem Sekielskich, zgłaszała się jedna osoba tygodniowo - mówił w rozmowie z portalem Robert Prochowicz, administrator strony apostazja.info.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(138)
Pinokio
2 lata temu
Terlikowski musi mieć Boga. Nagrzeszy, wyrzuci wszystko na spowiedzi i grzeszy od nowa. I zadowolony, znowu czyściutki jak aniołek. Taki sobie lekkoduch. Musi mieć - musi!
Dziadek
2 lata temu
A poco im podatek od wiernych jak mają kasę od państwa i to bez żadnych problemów, dostają ile chcą a nawet więcej.Rozdają nasze pieniądze bo wygrali wybory. Kiedy to się skończy.
Marek
3 lata temu
Nie jestem katolikiem. Byłem protestantem. Uważam że każdy powinien opuścić ten syf który patrzy tylko na kasę. Czy to katolicki czy protestancki. Bóg to nie instytucja. Przekonałem się o tym boleśnie w ”protestanckim prawdziwym i jedynym kościółku”. Kiedy otworzyłem Biblię okazało się że pojawiły się niespodzianki. Cinktórzy nazywali katolików i innych protestantów odstępcami sami się niminokazali. Dlatego ludzie dajcie sobie spokój z wszelkimi ”instytucjami chrześcijańskimi”. Boga nie ma absolutnie w żadnej z nich. Pan Bóg chce z nich za to wyciągnąć swoje dzieci i mieć z nimi osobistą relację. Pozdrawiam
a JP2 nie jes...
3 lata temu
Polacy idą po rozum DO WŁASNEJ GŁOWY, a nie do głowy cymbała-dobrodzieja, który dba o interes własny i firmy, jaką reprezentuje. Pan Bóg - o ile w ogóle istnieje - nie wymaga od ludzi żadnej wiary!!! Wystarczy żyć tak, żeby innym nie szkodzić, a Bóg nagrodzi wiecznym życiem za męki na "tym łez padole". Ja w boga nie wierzę, ani katolickiego, ani żadnego innego. Niczym od zwierząt się nie różnimy. Każde ze zwierząt ma jakąś cechę wybitną, której nie posiada inny gatunek. Człowiek ma inteligencję, ale nie potrafi samodzielnie latać, godzinami przebywać pod wodą, ani wielu innych rzeczy, które opanowały inne zwierzęta. Ewolucja nas poróżniła, choć wszystkie gatunki zaczynały od jakiejś bakterii. Bakteria, a nie Adam i Ewa była naszą pramatką i praojcem.
Dobry czlowie...
3 lata temu
Przestałam uczestniczyć w życiu kk 20 lat temu. W to co wierzyłam nadal wierze.
Zdegustowana
3 lata temu
Nie zauważyłam. Jakby pozbierać patologię w partii politycznej czy ZAIKSie z 50 lat, to wyszedłby taki film, który przebiłby Sekielskich. Niektórym grupom chodzi o zyski, innym o podważenie autorytetu Kościoła, o zamieszanie w Polsce.I to się udało. Nagle starym chłopom i starym babom przypomniało się molestowanie, gdy można wyciągnąć pieniądze.
Rav
3 lata temu
Jaruzelski też był apostatą ale jak mu śmierć w oczy zajrzała to się nawrócił... Taka ciekawostka .
mile
3 lata temu
I oto chodziło szatanowi, zabrać jak najwięcej do piekła na wieczność. niestety sami o to proszą. Szkoda
wierny
3 lata temu
Pan Terlikowski ma 100% racji. Ci co chcą odejść to i tak w zasadzie są niewierzącymi albo co najmniej nie rozumiejący zasad wiary. Podstawą jest wiara w Boga a nie w pojedynczego księdza.
Nie wierny
3 lata temu
Jak można tym pedofilów jeszcze wierzyć zgroza uwaga na swoje dzieci oni sami nie zniknął
Jacek
3 lata temu
Nikt mnie nie pytał czy chcę być katolikiem. Dlaczego teraz nie mam możliwości, żeby w prosty sposób wypisać się z tego kościoła?
zfsgmgmmnzfng
3 lata temu
Dla mnie fakt wąskiej grupy pedofilów nie może stanowić podstawy do odejścia od kościoła. Wszak i na złego kapłana jest cytat w Piśmie Świętym, ale to są tak samo ludzie jak my wszyscy i to ,że ktoś zbłądził nie zachwieje mojej wiary w Boga. Większość jest bowiem w porządku. Z drugiej strony ciekaw jestem jakie grzechy na sumieniu mają ci, którzy pasa się na słabościach kilku nieszczęśników?
wolny od wiel...
3 lata temu
Apostazji jest więcej i będzie więcej. Film tylko dodaje odwagi. Jednak przyczyną jest to, że dzieciom nieświadomym narzuca się religię a po czasie przychodzi rozeznanie co jest co i wtedy to już koniec z wiarą!
Gietek
3 lata temu
Też zdecydowałem się na Anastazję. Stary epidiaskop oddałem do komisu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić