o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|

Figura Matki Boskiej płacze krwawymi łzami

191
Podziel się

Setki katolików tłoczą się przed domem argentyńskiej rodziny, w którym znajduje się figura Matki Boskiej "płaczącej krwawymi łzami".

Figura Matki Boskiej płacze krwawymi łzami
(Youtube.com)
bDTBfEMl

Księża mają wątpliwości. Niemniej, pod wpływem liczby wierzących w cudowną figurkę, zdecydowali się przeprowadzić śledztwo. Do rodziny Mendoza w San José de MetánSan, w argentyńskiej prowincji Salta, zjechało też wielu dziennikarzy.

Pierwsza rzecz, którą robimy w Kościele to analiza naukowa. Badamy, czy istnieje naturalne wyjaśnienie dla tego fenomenu. Dopiero później bierzemy pod uwagę ewentualność nadprzyrodzonej interwencji - tłumaczy zajmujący się tą sprawą duchowny, ksiądz Julio Raúl Méndez.

bDTBfEMn

Czerwony płyn na twarzy figurki Marii Dziewicy Mistycznej Róży widoczny jest na różnych dostępnych w sieci nagraniach.

*Badania krwawiących figur nie są niczym nowym. *W jednym przypadku, w 1984 roku po trwającym 8 lat śledztwie ustalono, że z drewnianej figury Naszej Pani z Akity (japońskiej Matki Boskiej), faktycznie wydobywały się krwawe łzy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTBfEMO
KOMENTARZE
(191)
normalny Pola...
4 lata temu
Płaczą figury święte na upadkiem moralnym katolików.
Klątwa
4 lata temu
Figurka z ebay za ok 200Pln prawdziwy cud
ks. Zwieracze
4 lata temu
Taki sam numer robi się z tym cudakiem na kiju ze szklanymi szybkami, podczas potrząsania którego szybki te czerwienieją. Numer jest bardzo prosty. Montuje się cztery szybki, w kwadrat a w nich taki sam, nieco mniejszy, tak, żeby przerwa między szybkami była bardzo mała, wprost proporcjonalna do używanego barwnika, liczy się jego gęstość oraz ciecz nośna, czy to woda, czy gliceryna, czy inny glikol. I tak się dobiera przerwy między płytkami, żeby potem, gdy się tym potrząśnie, ciecz płynęła między płytki powoli, wykorzystując efekt kapilarny, gdy napięcie powierzchniowe pokonuje grawitację i ciecz powoli jest unoszona w górę. Na tej samej zasadzie drzewa transmitują wodę swoimi naczyniami włosowatymi, czasami nawet i na 80 metrów wodę podnoszą (sekwoje olbrzymie). Potem to szklane pudełeczko oprawia się w odpowiednio wyuzdaną oprawę, tak, żeby była dobra cepeliada, dużo ornamentów, kolumienek, błyskotek, srebro, złoto. I już. Idzie dziadzio w sutannie, podnosi, potrząśnie, a tu cud!
bDTBfEMP
ks. Zwieracze
4 lata temu
Stary numer. Montuje się zbiornik z gęstą czerwoną farbą w łbie takiej figurki, dwa wężyki oraz cienkie dysze pod każde oko. I się dzieje. Trzeba tylko tak umieć dobrać gęstość czerwonego barwnika względem dysz w oczach, żeby się toto nie lało jak z cebra, a zarazem, widać było że płynie. Jest to na spokojnie do osiągnięcia, wszak braciszkowie w habitach mają multum wolnego czasu, a wysokie i grube mury klasztorów niejedno bezeceństwo, świństwo i oszustwo skrywały, kryją i kryć będą. A efekt jest ten sam. Żeby za wszelką cenę przekonać ciemny lud że wystąpił "cud" a potem stawia się obok takiej lali z cieknącymi oczami puszkę na bilety płatnicze i patrzy po cichu w radości, jak się zapełnia nominałami, wrzucanymi przez omamiony trickiem wspomniany ciemny lud. I biznes trwa w najlepsze od ponad dwóch tysiącleci. To samo te szkatułki z samobarwiącą się zawartością, to stary numer, dwie szybki blisko siebie, żeby osiągnąć efekt kapilarny, gdy napięcie powierzchniowe pokonuje grawitację.
OLA
4 lata temu
Siostra Łucja mówiła przed śmiercią ,że świat grzeszy bardziej niż Sodoma i Gomora co więc nas czeka?MARYJA ostrzega swoje dzieci,by się nawróciły i nie obrażały BOGA ,bo inaczej czeka nas ZAGŁADA.
Najnowsze komentarze (191)
Jx
4 lata temu
Sredniowiecze...
sss
4 lata temu
co dla zmysłów nie pojete niech dopełni wiara w nas
simply man
4 lata temu
A u nasz coś przestała siem Matka Bosaka pokazywać w zaciekach na szybach i tynkach...Ginie Polska, oj ginie... Tylko potrójne wrzuty na tace przebłagajom Dżizasa...
oblat i kadzi...
4 lata temu
Właśnie tak powstały religie, kiedy to rozumek parafianina widzi takie cuda, jak to kawałek drewna atakuje Serratia ­marcescens.
olaf
4 lata temu
ściema ....
hmm
4 lata temu
A w którym momencie buk katolicki dorobił siusiaka Adamowi, od początku czy zaraz po tym jak z jego żebra zrobił Ewę?
x Truth
4 lata temu
Oto treść drugiego przykazania, które Kościół Katolicki wykreślił z Katechizmu: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." Księga Wyjścia 20, 4-6
ppl
4 lata temu
Ciekawi mnie to że katolicy minusują prawdę objawioną w biblii. Jest to szczyt głupoty, nieudztwa czy czegos innego. Bo ja już trochę jak ten kot na pustyni, rozglądam się i dziwię, czyżbym nie ogarniał już tej kuwety.
bDTBfEMH
ppl
4 lata temu
A jak brzmi tzw przykazanie milosci, jest tam coś o matce Jezusa lub figurce ją przedstawiającej? A może to szatan drodzy katolicy was kusi i chce żebyście zeszli na drogę balwochwalstwa, pomyśleliscie o tym?
Babka
4 lata temu
A gdzie tutaj widać łzy? Toż to farba odłazi! Ale ludzie zobaczą co chcą,a niech im tam.....
Baca
4 lata temu
Matka Boska płacze nad głupotą i zachłannoscia ludzi tego świata.
krzysiek
4 lata temu
ja robię czasami dwójkę na zielono :D
zibi34
4 lata temu
Najwiekszym cudem jest to, ze te "lzy" nie podlegaja grawitacji i brudza tez czolo, alleluja. ;)
Gazynka
4 lata temu
"Zywego dzis Pana widzialam grob pusty..." Kiedy mialam dylematy co do autentycznosci podobnych nie wytlumaczonych do konca zjawisk to ksiadz powiedzial mi zostaw to nie zastanawiaj sie nad tym tylko patrz prosto na Pana Jezusa i najswietszy sakrament . Najlepiej jest wiec nie wyrazac zdania na ten temat i szukac Pana Boga w kosciele
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić