o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Francja. Policja zabrała się za imigrantów w Paryżu

196
Podziel się

Setki francuskich policjantów rozpoczęło akcję usuwania ponad tysiąca imigrantów z prowizorycznego obozu w północnym Paryżu. Od miesięcy panowały tam zatrważające warunki.

Francja. Policja zabrała się za imigrantów w Paryżu
(East News, AP/Associated Press/East News)
bEEbkpgB

Policja przybyła do obozu w pobliżu Porte de La Chapelle przed 6 rano czasu w czwartek. Stało się to po przedstawieniu ostrzejszego stanowiska Emmanuela Macrona w sprawie imigracji. Prezydent zobowiązał się do "oczyszczenia" nielegalnych obozów we Francji.

W ciągu godziny odjechały pierwsze autobusy, zabierając ludzi do tymczasowych kwater w rejonie Paryża. Służby imigracyjne sprawdzają dokładnie ich pochodzenie i status.

Warunki w prowizorycznym obozie w stolicy Francji były przerażające. Ponad 3 tys. osób spało pod mostami i w kanałach w północnym Paryżu. Mieli niewielki dostęp do bieżącej wody. Skarżyli się na szczury i insekty. Często głodowali.

bEEbkpgD
Zobacz także: Zobacz także: Wieźli ich w chłodni. Porażające odkrycie podczas rutynowej kontroli

Niektóre osoby miały status uchodźcy, ale nie udało się dla nich znaleźć zakwaterowania. Nie kryją złości i rozczarowania.

To okropne. Śpię na zewnątrz, czasem jem, a czasem nie. Ale naprawdę potrzebuję odpowiedniego domu, aby przejść szkolenie, pracować. Ja chcę żyć – powiedział lokalnym mediom jeden z uchodźców.

bEEbkpgJ

Politycy stwierdzili, że problemem jest brak warunków dla osób ubiegających się o azyl. Podczas trwania procedur żyją one na ulicy i nie mają jak przystosować się do życia w społeczeństwie. Ekipa Emmanuela Macrona była wielokrotnie oskarżana o obojętność w stosunku do ludzi mieszkających w obozach.

Ewakuacja obozów to pierwszy krok, aby zmienić tę sytuację. Kolejne takie miejsca będą oczyszczane w najbliższych dniach. Aby uniknąć ich ponownego powstania policja we Francji ma stale obserwować byłe obozowiska.

.Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEbkphe
KOMENTARZE
(196)
sprawiedliwie
2 lata temu
Niech wracają do siebie i tam walczą o lepszy byt i życie .Polacy walcząc o siebie i wolną Polskę stawiali na szalę własne życie .
Szzytt
2 lata temu
Mieszkałem przez chwilę w Paryżu dwanaście lat temu. Już wtedy był problem z bezdomnymi. Teraz będą pomagać imigrantom zapominając o swoich. Wtedy byli też muzełumanii którzy wyróżniali się agresywnością. Imigranci z bliskiego wschodu zawsze będą mieli kompleksy ,bo mają przeświadczenie że są lepsi od niewiernych.
staruszek por...
2 lata temu
Francuzi ,Anglicy,Holendrzy mieli swoje kolonie zamorskie z których przez lata czerpali potężne dochody ,teraz uchodżcy z kolonii to ich problem ....rozmnazają się w postępie GEOMETRYCZNYM i dochodzą nowi znajacy język i obyczaje. Polska powinna przyjąć moim zdniem tych których wywieziono do Kazachstanu i na Syberię ,bo kazdy naród ma zobowiązania wobec tych co korzystał z ich pracy i dóbr materialnych.
bEEbkphf
EKSTRADYCJA
2 lata temu
wojna w syrii się skończyła - niech odeślą ich z powrotem żeby odbudowywali swój kraj
kk
2 lata temu
dobre, beda sprawdzac ich status czy dostana uchodzca.... zenada, jak ich wpuscicli to dokad ich wydala jelsi oni nie maja dokumentow ... beda na stale juz siedziec w ich kraju, zenada i porazka... ilu jeszcze ich orzyjma, milion, 100 mln i co dalej?
Just True
2 lata temu
He he he. Ja też chcę dom i dobrze zjeść... Ale muszę sobie na to zapracować, a nie dostać. W łódkę i do domu jak nie pasuje
Pol ak
2 lata temu
Imigrantow niech dadza do RUSIN, ROZENEK, ITP
Paul
2 lata temu
Brawo PIS
Mocher.
2 lata temu
Jestem przeciw przyjmowaniu. Ile by nas kosztowali więc wylicze.Mieszkanie,gaz,światło,opieka zdrowotna dla całej rodziny.Przedszkole,,szkoła to książki,obiady trzeba pamiętać że obiady to inna kuchnia ze względu na religię więc i koszty,wykształcic nauczycieli ,trzeba pamiętać że dziewczynki nie uczą się z chłopcami bo to się kłóci z religią więc nauczyciele razy 2,wychowanie fizyczne i basen jak to rozdzielić.I to jeszcze nie wszystko jeśli Facet przyjedzie z żoną i trójką dzieci to jak on na to wszystko wyrobi.Pytam kto by to wszystko utrzymał .MY i dlatego każdy polityk ,który mówil lub mówi żeby przyjąć bo nas stać to kłamie .
!
2 lata temu
chwasty należy wyrywać a nie przesadzać !!!
BIG cyc
2 lata temu
Na statek i do Afryki a po drodze zatopić ten statek tak na wszelki wypadek żeby im się wracać nie chciało. A w tej chłodni w Anglii to powinna być dla niech nauczą
Kielce
2 lata temu
Powinni ich odstrselac a nie dawać zakwaterowanie jeżdżę tamtędy często śpią w namiotach kartonach zebraja na światłach. Do kontenera i dk Afryki albo uspac ich a kolejne statki z tymi pasożytami co płyną do Europy powinni odrazu zatapiac. A najlepiej jak by ich do Rosji wysyłać tam by szybko się nauczyli pokory
Tolerancja
2 lata temu
Uuu rasista uuu faszysta...
bEEbkpgX
iga
2 lata temu
Jeśli nie pracują to powinni ich wysłać na sttaek powrotny do Afryki. Krótka piłka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić