Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Greta Thunberg ma rywalkę. Niemka neguje wszystko, co mówi aktywistka

168

Niemiecka nastolatka, znana głównie dzięki filmom wrzucanym na YouTube, zaprzecza zmianom klimatu i neguje wszystkie słowa Grety Thunberg. Dołączyła do ugrupowania sceptyków i wystąpi na republikańskiej konwencji CPAC, aby promować "realizm klimatu".

Greta Thunberg ma rywalkę. Niemka neguje wszystko, co mówi aktywistka
(Youtube.com)

Naomi Seibt to 19-letnia niemiecka influencerka. W swoich filmach na YouTube promuje "realizm klimatu" i sceptycyzm wobec powszechnie znanych informacji na temat globalnego ocieplenia.

Niemka pojawi się na Konferencji Konserwatywnych Działań Politycznych w Waszyngtonie. Konwencja, znana także jako CPAC, jest największą republikańską inicjatywą tego typu. W wydarzeniu wezmą udział republikańscy ustawodawcy, urzędnicy z Białego Domu i członkowie konserwatywnych mediów. Ma nawet przemówić sam prezydent, będący w trakcie kampanii wyborczej.

Zobacz także: Greta Thunberg w Davos o polskich górnikach

Seibt jest nazwana "anty-Gretą". Jej poglądy są przeciwne tym, które głosi 17-letnia Greta Thunberg. Niemka neguje wszystkie wypowiedzi znanej działaczki. Na jednym z filmów całkowicie odrzuca informacje o zmianach klimatycznych.

Mam dla was dobrą wiadomość. Świat się nie kończy z powodu zmian klimatu. Ludzie są karmieni bardzo dystopijnymi informacjami o zmianach klimatu. Mówią nam, że my, ludzie, niszczymy planetę, i że my, młodzi ludzie, nie mamy przyszłości - mówi Naomi Seibt.

Niemka oburza się także pogardą dla rozwoju technologii. W swoich filmach często odnosi się do rozwoju ludzkości i nauki i zaznacza, że nikt nie powinien źle o tym mówić. Seibt chce, aby ludzie nie czuli się z tego powodu winni.

Alarm związany ze zmianami klimatu stanowi pogardliwie antyludzką ideologię. Powiedziano nam, abyśmy patrzyli na nasze osiągnięcia z poczuciem winy, wstydu, obrzydzenia, a nawet nie brali pod uwagę wielu głównych korzyści, jakie czerpiemy z wykorzystywania paliw kopalnych jako głównego źródła energii – mówi w innym materiale.

Wpływ Seibt będzie prawdopodobnie znacznie mniejszy niż Grety. Ma tylko 5 tys. obserwujących na Twitterze, a Greta Thunberg aż 4 miliony. Jednak wystąpienie na CPAC z pewnością pomoże zwiększyć jej zasięgi i trafi do szerszego grona odbiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić