Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Gwałciciele w Danii są bezkarni. Alarmujący raport Amnesty International

52
Podziel się

W Danii panuje "wszechobecna kultura gwałtu", twierdzi Amnesty International. Według organizacji prawo w tym kraju jest przestarzałe, a władze robią za mało, aby pomóc ofiarom.

Gwałciciele w Danii są bezkarni. Alarmujący raport Amnesty International
(East News)
bETRzTcR

Co roku w Danii dochodzi do 5,1 tys. gwałtów lub prób gwałtów. To dane Amnesty International. W innym raporcie, przygotowanym przez Uniwersytet Południowej Danii, stwierdzono, że w 2017 r. odnotowano aż 24 tys. tego typu przestępstw.

Niewiele gwałtów jest zgłaszanych na policję. Organizacja podkreśla, że ofiary boją się to robić ze strachu przed obwinieniem lub zawstydzeniem. I dodaje, że wspomnianego roku policja otrzymała tylko 890 zgłoszeń, z czego w 535 przypadkach postawiono zarzuty. Wyrok zaś zapadł w zaledwie 94 sytuacjach.

Dania powinna zmienić przepisy prawne. Helle Jacobsen, jedna z autorek raportu, mówi, że problemem jest obecna definicja gwałtu. Zgodnie z nią do gwałtu dochodzi wtedy, gdy miał miejsce przymus, gdy doszło do przemocy fizycznej lub "gdy ofiara nie miała możliwości sprzeciwu".

bETRzTcT

Taka definicja gwałtu nie może funkcjonować. Jacobsen przytacza konwencję stambulską, która "bardzo jasno stwierdza, że wszystkie europejskie kraje powinny definiować gwałt jako seks bez zgody".

Na raport zareagowały już duńskie władze. Minister sprawiedliwości Soren Pape Poulsen napisał na Twitterze, że to "ważna lektura". Dodał, że rząd rozważy wprowadzenie ustawy zmieniającej definicję gwałtu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETRzTcZ
Zobacz także: Zobacz też: Tak gwałciciel myśli o swojej ofierze. "On nie ma poczucia, że robi jej krzywdę"
bETRzTdu
KOMENTARZE
(52)
uczsiejęzyków
3 lata temu
I najlepiej odrazu na piśmie umowę spisać żeby potem niebyło że wyfafluniła coś innego :D
1302
3 lata temu
Danii już nie ma !!! To Arabski kraj ! Nawet burmistrzowie to Arabowie !
Bommbel
3 lata temu
Islamisci nie maja problemow z przywoleniem na seks. Trudno zrozumiec koze co oznacza meeeeeeeee!,, zadowolenie z seksu czy protest?
bETRzTdv
Dump Trump
3 lata temu
Amnesty International nie zajmuje sie zbrodniami Izraela na Palestynczykach a zajmuja sie gwaltami? Najpierw niech skutecznie zwalczaja zbrodnie na Palestynczykach, gwaltami pozniej , az jedna sprawe doprowadza skutecznie. Wiem , ze nie uczynia tego bo chlebodawca im zabroni. Amnesty International jak i europejski trybunal od sprawiedliwosci to amerykanskie instytucjwe przez oplacane przez Amerykanow. Dlatego nie maja i nie powinny miec wiarygodnosci.
Kp
3 lata temu
Oczywiście islamscy najeźcy nie mają nic z tym wspólnego. Oczywiście nie panuje chora zmowa milczenia
strach zachod...
3 lata temu
ZŁO ZACHODU BANDYTYZM !!!! Atakują Polskę z każdej strony ze to jako niebezpieczny kraj !!! żaślepione kraje w swoim EGOIŻMIE !!!!Ginące samowystarczalne kraje oddane tylko sobie własnemu JA !!!
Hipo123
3 lata temu
Tylko że 90 procent tych gwałtów popełnia muzułmanska społeczność najeźdźców
gość
3 lata temu
"wincyj" imigrantów
Przyczyną wzr...
3 lata temu
gwałtów w Danii jest spaek pogłowia kóz !
W Danii lewac...
3 lata temu
wiekszość gwałcicieli to "muzle" - za gwałt - 2 tygodnie prac społecznych.
Magda
3 lata temu
I to w kraju ,który jest ponoć jednym z najbardziej przyjaznym kobietom.
Boryna
3 lata temu
Białe kobiety to trofeum które jest mniej warte dla muzułmanów niż pies. Ale sami sobie winni. Trzeba w Polsce głosować na partie Narodowe które nie wpuszczą barbarzyńców do Polski tak. jak chce tego PO
Edna
3 lata temu
W sumie to faktycznie powinni zmienic definicje. Np. na wypadki gwaltow po upojeniu, lub odurzeniu.
bETRzTdn
gość
3 lata temu
Tylko autor nie dopisał, że 99% dotyczy Grenlandii, gdzie gwałty i kazirodztwo do niedawna było tradycją narodową. Teraz skrzętnie się to ukrywa, bo Inuici są bardzo przeczuleni na punkcie własnej tradycji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić