Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Hiszpania. Kobieta porwana jako noworodek po 50 latach odnalazła rodzinę

14

Inés Madrigal z Hiszpanii została wykradziona matce w 1969 roku. Dopiero co przyszła wtedy na świat. Po 32 latach poszukiwań kobieta odnalazła swoją biologiczną rodzinę. Hiszpanka nie zdążyła jednak poznać swojej matki.

Hiszpania. Kobieta porwana jako noworodek po 50 latach odnalazła rodzinę
(PAP, CHEMA MOYA)

Sukces w poszukiwaniach kobieta zawdzięcza amerykańskiej firmie posiadającej bazę DNA osób z różnych krajów. Dzięki niej namierzono kuzyna Inés, który poinformował ją, że jej biologiczne rodzeństwo również jej szuka - podaje "El Pais".

Po raz pierwszy puzzle mojego życia są w pełni ułożone - powiedziała 50-latka dziennikarzom w Hiszpanii.

Niestety Inés Madrigal nie zdążyła poznać swojej biologicznej matki. Kobieta zmarła w 2013 r. w wieku 73 lat. "Szkoda, tak bardzo chciałam ją uściskać" - powiedziała Hiszpanka. Jest jednak szczęśliwa, że odnalazła swoje rodzeństwo.

Madrigal urodziła się w 1969 r. w madryckiej klinice San Ramón. Została wykradziona swojej matce przez ginekologa Eduardo Velę i przekazana bezpłodnej kobiecie Inés Pérez. Podczas rozprawy sądowej przybrana matka twierdziła, że nie zapłaciła za dziecko, a dziewczynka została oddana do adopcji, ponieważ urodziła się mężatce, a ojciec nie był mężem kobiety. Pérez i jej mąż wyznali Inés prawdę, gdy skończyła 18 lat. Od wtedy kobieta rozpoczęła poszukiwania swojej biologicznej rodziny.

Zobacz także: Ginekolog o ciążach w późnym wieku. "Staramy się mówić pacjentkom, co może się wydarzyć"

50-latka jest pierwszą osobą, która została uznana przez sądy w Hiszpanii za jedno z tak zwanych „skradzionych dzieci". W ciągu ostatniej dekady wyszło na jaw, że podczas dyktatury Francisco Franco sieć lekarzy i sióstr zakonnych zabierała dzieci z biednych rodzin lub od samotnych matek w szpitalach i przekazywała je bogatym rodzinom niezdolnym do posiadania własnego potomstwa. Uważa się, że ten proceder funkcjonował aż do 1990 r. i jego ofiarą mogło paść nawet 300 tys. osób.

W październiku 2018 r. sąd w Madrycie uznał 86-letniego Eduardo Velę winnym. Oskarżono go o uprowadzenie Madrigal i fałszowanie aktu urodzenia i innych oficjalnych dokumentów. Emerytowany lekarz nie został jednak skazany ze względu na przedawnienie czynów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić