REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 42 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski09.10.18 (18:50)

Huragan Michael widać z kosmosu. Jest większy niż cały stan Floryda

NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration), czyli rządowa agencja zajmująca się m.in. ostrzeganiem przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi opublikowała alarmujące zdjęcie ze swojej satelity.
Forum

Fotografia przedstawia formujący się u wybrzeży Florydy huragan Michael. Naukowcy informują, że byli przerażeni, gdy ujrzeli, że jest większy od całej Florydy. Władze ostrzegają mieszkańców przed niebezpieczeństwem i przygotowują się do ewakuacji ludzi z najbardziej zagrożonych terenów.

Huragan zabił już 13 osób. Ofiary to mieszkańcy Ameryki Centralnej. "To potworna burza" – ostrzega gubernator Florydy Rick Scott. Szacuje się, że żywioł, w chwili uderzenia w środę, zagrozi bezpośrednio ok. 10 mln ludzi.

REKLAMA

Do Florydy zbliża się huragan Michael. W stan gotowości zostały już postawione oddziały gwardii narodowej. Mają one walczyć z ewentualnymi skutkami huraganu. Według Amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC) żywioł stanie się huraganem trzeciej kategorii.

Rodziny muszą zacząć się przygotowywać. Bardzo ważne jest, by nasze społeczności miały wykorzystały wszelkie zasoby i zapewniły każdemu bezpieczeństwo - powiedział Rick Scott.

Żywioł uderzy w Stany w środę. Zagrożona jest przede wszystkim Floryda, ale przewiduje się, że może dotrzeć również do Karoliny Północnej, która już tym roku przeżyła uderzenie huraganu Florence. Obecnie Michael znajduje się koło Kuby.

Twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij