REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Olga Wilk28.09.18 (18:29)

Niebezpieczny cyklon uderzył w Europę

Potężny cyklon śródziemnomorski siłą dorównuje niemal tropikalnym huraganom. W Grecji spowodował już pierwsze zniszczenia.
NASA

Na razie skończyło się na podtopieniach, zamkniętych szkołach, braku prądu i opóźnieniach samolotów. Jednak główne uderzenie ma nastąpić w sobotę, kiedy żywioł dotrze między innymi do Krety i archipelagu Cyklad - donosi "Greek Reporter".

Greccy meteorolodzy nazwali cyklon „Zorba”. Szacuje się, że może on osiągnąć siłę równą huraganowi pierwszej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Już teraz wiatr osiągający prędkość do 100 km/h jest na tyle silny, że powyrywał drzewa. Niektóre z nich spadły na linie energetyczne, powodując przerwy w dostawie prądu.

REKLAMA

Na Krecie i Peloponezie żywioł przyniesie porywisty wiatr i powodzie. Może też doprowadzić do powstania niebezpiecznych osuwisk. W niedzielę ma przejść przez Morze Egejskie i dotrzeć do zachodniej Turcji. Synoptycy przewidują, że porywy wiatru osiągną wtedy prędkość 120-150 km/godz. Na morzu mogą powstać kilkumetrowe fale.

W Grecji wydano oficjalne ostrzeżenia przed wiatrem i burzami. Alerty obowiązują też we Włoszech. W Turcji służby meteorologiczne informują o możliwych opadach deszczu i burzach w zachodnich rejonach kraju.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oglądaj też: Zdjęcia NASA po huraganie Florence. Różnica jest ogromna

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij