Dagmara Smykla| 

Iran kpi z Donalda Trumpa. "Za dużo słów?"

114

Iran naśmiewa się z wypowiedzi Donalda Trumpa na Twitterze. Amerykański prezydent zapowiedział, że nie przystanie na propozycje Teheranu i nie cofnie sankcji. W odpowiedzi irański minister spraw zagranicznych wykpił Trumpa i zalecił mu lepszy dobór źródeł informacji.

Iran. Mohammad Javad Zarif kpiąco odpowiedział Donaldowi Trumpowi.
Iran. Mohammad Javad Zarif kpiąco odpowiedział Donaldowi Trumpowi. (Getty Images, DREW ANGERER)

Irański minister szybko odpowiedział na oświadczenie Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych stanowczo odrzucił rzekome prośby Iranu o wznowienie negocjacji nuklearnych. Oznaczając w poście telewizję Fox News Trump napisał po angielsku i po persku:

Irański minister spraw zagranicznych mówi, że Iran chce negocjować ze Stanami Zjednoczonymi, ale po zniesieniu sankcji. Nie, dzięki! - krótko skomentował Donald Trump.

Po kilku godzinach nadeszła drwiąca odpowiedź Iranu. Wywołany do tablicy Mohammad Javad Zarif, minister spraw zagranicznych Iranu, odpowiedział prezydentowi USA na Twitterze. Kpiąco poradził Trumpowi, żeby nie opierał polityki zagranicznej swojego kraju na nagłówkach gazet.

Zobacz też: Polska niewolnikiem Donalda Trumpa? Były ambasador w USA odpowiada

Zaleca się, aby Donald Trump opierał swoje komentarze i decyzje dotyczące polityki zagranicznej na faktach, a nie na nagłówkach @FoxNews lub jego tłumaczach języka perskiego - odpowiedział Zarif.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zamiast nagłówków Fox News minister polecił swój wywiad. Mohammad Javad Zarif stwierdził, że Donald Trump będzie lepiej poinformowany, jeśli przeczyta jego rozmowę z dziennikarzem "Der Spiegel". Nie omieszkał przy tym wbić prezydentowi Stanów Zjednoczonych kolejnej szpili.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Może przeczytać cały wywiad, którego udzieliłem - po angielsku. Za dużo słów? To niech przeczyta chociaż to - napisał Mohammad Javad Zarif, wklejając fragment na Twitterze.

W wywiadzie minister podkreśla, że powrót do negocjacji jest możliwy. Na pytanie dziennikarza, czy po zabójstwie generała Sulejmaniego Iran wyklucza możliwość negocjowania z USA, Zarif zaprzeczył. Irański minister twierdzi, że jego kraj wciąż "siedzi przy negocjacyjnym stole". Amerykanie mogą "naprawić błędy z przeszłości", znieść sankcje i ponownie zasiąść do negocjacji. Na koniec wywiad nie zabrakło jednak groźby:

Stany Zjednoczone głęboko zraniły irańskich ludzi. Przyjdzie dzień, kiedy będą musieli za to zapłacić. Jesteśmy bardzo cierpliwi - podkreślił Mohammad Javad Zarif.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić