Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Janusz Józefowicz prosi widzów, aby nie zwracali biletów na spektakle

192
Podziel się:

Ze względów bezpieczeństwa rząd nakazał zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych. Wielu widzów, którzy zakupili bilety na odwołane spektakle, zażądało zwrotu pieniędzy. Janusz Józefowicz zaapelował, aby wstrzymali się z taką decyzją. Podał ważny powód.

Janusz Józefowicz prosi widzów, aby nie zwracali biletów na spektakle
(PAP, Adam Warżawa)

Janusz Józefowicz jest dyrektorem artystycznym stołecznego teatru Studio Buffo. Instytucja powstała 28 lat temu i jak ujawnił sam Józefowicz – nie otrzymuje dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponieważ obecnie artyści nie mogą występować przed publicznością, teatr stracił jedyne źródło dochodu.

Dlaczego Janusz Józefowicz prosi widzów, aby nie zwracali biletów?

Janusz Józefowicz zaapelował do widzów, aby ze względu na charakter Studia Buffo nie zwracali biletów. Artysta zamieścił na Instagramie wpis, w którym wyjaśnił, że wpłacone pieniądze są niezbędne, aby teatr mógł zachować płynność finansową, a pracownicy otrzymali wynagrodzenie.

Dyrektor artystyczny Studia Buffo ma nadzieję, że z czasem sytuacja się ustabilizuje. Wyraził zrozumienie dla faktu, że zagrożenie odwraca uwagę Polaków od rozrywek, zabawy i teatru. Zaproponował więc widzom, aby zrezygnowali z domagania się zwrotu pieniędzy na rzecz obejrzenia spektaklu w innym terminie.

Zobacz także: Zobacz też: Józefowicz o córce: "Genów się nie oszuka, mamy tutaj artystkę!"

Proponujemy Państwu inne terminy, część z Państwa żąda zwrotu pieniędzy… Zwrot pieniędzy za bilety oznacza dla naszych artystów brak środków do życia a dla teatru utratę stabilności finansowej – napisał Janusz Józefowicz na Instagramie (pisownia oryginalna).

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Nie tylko Janusz Józefowicz znalazł się w trudnej sytuacji. Krystyna Janda, dyrektorka artystyczna Teatru "Polonia" oraz Och-Teatru w Warszawie, zwróciła się do widzów z analogiczną prośbą. W zamieszczonym na Instagramie oświadczeniu poprosiła, aby zamiast zwracać, zmienili termin rezerwacji zakupionych już biletów lub wybrali inny spektakl.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić