Karolina Woźniak| 

"Katastrofalna" sytuacja w Australii. Media piszą o pierścieniu ognia wokół Sydney

87

Sytuacja w Sydney okazała się dramatyczna. Powietrze jest pełne dymu i pyłu. W wyniku pożaru zginęły 3 osoby. Zdaniem niektórych obserwatorów jest tak źle, jak tylko może. Temperatura powietrza sięga 40 stopni.

"Katastrofalna" sytuacja w Australii. Media piszą o pierścieniu ognia wokół Sydney
(Getty Images)

W Australii w stanie Nowa Południowa Walia wybuchły pożary, które z dnia na dzień przybierają na sile. W czwartek strażacy walczyli z ponad setką pożarów. Jak podaje portal Independent, niedawno odnaleziono trzecią ofiarę pożarów w Australii.

W Sydney spłonęła masa posiadłości. Jak podają media, jedna osoba została znaleziona martwa w pobliżu Lithgow, miasteczka, które jest oddalone o ponad 100 km od Sydney.

W czwartkowy wieczór na jeden z wozów strażackich przewaliło się drzewo - w wyniku tego śmierć poniosło dwóch strażaków. Mężczyźni przejeżdżali wówczas wozem przez płonące okolice.

Zobacz także: Zobacz także: Potężne pożary w Australii

Australia zmaga się obecnie z falą upałów - średnia temperatura wynosi ponad 40 stopni Celsjusza. W akcję ratowniczą jest zaangażowane 2,5 tys. strażaków. Kryzysowa sytuacja wpłynęła na stan powietrza w Sydney.

Niektóre drogi w Sydney były zamknięte, a władze prosiły mieszkańców o to, żeby przełożyli podróże z okazji Bożego Narodzenia. Wszystko przez niepewną sytuację związaną z pożarami, które mogą wybuchnąć w każdej chwili. Nie sprzyja temu wysoka temperatura i silne wiatry.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić