o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Kiedy matura? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Rząd podał dokładny harmonogram

9
Podziel się

Uczestnicy tegorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty z niecierpliwością wyczekiwali piątkowej konferencji prasowej z udziałem m.in. ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. W jej trakcie padły konkretne informacje, które powinny zainteresować uczniów.

Kiedy matura 2020?
Kiedy matura 2020? (Getty Images, BSR Agency)
bECWtgOJ

- Ustaliliśmy dość odległe i dość bezpieczne daty - przekazał minister edukacji Dariusz Piontkowski. - Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Matura 2020 rozpocznie się 8 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne - wyjaśnił.

Jest już pełna jasność, jeśli chodzi o terminy egzaminów. 16-18 czerwca czekają nas egzaminy ósmoklasisty, 8-29 czerwca - egzaminy maturalne (wyłącznie pisemne), 22 czerwca - 9 lipca - egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, natomiast 17-28 sierpnia - egzaminy zawodowe.

Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na to by egzaminy się odbyły, z zachowaniem rygoru bezpieczeństwa. Ta dzisiejsza decyzja pokazuje dużą perspektywę, daje czas maturzystom i ósmoklasistom na przygotowanie się do egzaminów - zadeklarował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

bECWtgOL

Zobacz także: Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa

Matura 2020. Sytuacja nie do pozazdroszczenia

Uczniowie od dłuższego czasu skarżyli się, że mają dość obecnej sytuacji. Pisali w mediach społecznościowych, że chaos wywołany przez koronawirusa nie pomaga im w przygotowywaniu się do jednych z najważniejszych egzaminów w życiu. Nie ma co ukrywać, że tegoroczni maturzyści znaleźli się w trudnym położeniu.

bECWtgOR

Ostatnio zaczął pojawiać się również temat maseczek na egzaminach. Są tacy maturzyści, którzy twierdzą, że pomysł wypełniania arkuszy z zakrytą twarzą jest kompletnym nieporozumieniem. Skarżą się, że duszą się w maseczkach, a ponadto kiedy z nich korzystają, to parują okulary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECWtgPm
KOMENTARZE
(9)
Zatroskana
rok temu
Nieeeeeeee dla Egzaminow RATUJMY NASZE DZIECI!!!!!!
Matka
rok temu
PROSIMY NIE ROBCIE TYCH ZGROMADZEN EGZAMINALNYCH ZADBAJCIE O ZYCIE !!!!!!
Ola
rok temu
Jezeli nie bedzie szczepionki to poslanie dzieci i mlodzierzy na egzamin to Koszmar!!!! ZYCIE NAJWAZNIEJSZE!!! To my ludzie kreujemy nasza rzeczywistosc Nie Musimy Robic Egzaminow!!!!!! SWIADECTWA SWIADCZA O PRACY PRZEZ CALY CZAS A NIE W 8 Klasie
bECWtgPn
Kuratorium
rok temu
Matury będą korespondencyjne tak jak wybory
Kuratorium
rok temu
Matury będą korespondencyjne tak jak wybory.
5555
rok temu
"Matka 38 min. temu Osoby zdające egzaminy zawodowe w szkołach policealnych, nie mają jak odbyć 4-6 tygodniowej praktyki zawodowej, bo wszędzie wstrzymano przyjęcia praktykantów. Żeby móc zdawać egzamin trzeba mieć zaliczoną praktykę, co ma być z tymi osobami." to jest problem trzeba POczekać aż żydy nażrą sie cubuli, czosnku i zdechną.
Anton
rok temu
Ciekawe czy to ostateczny termin, czy wymyślą coś nowego w ostatniej chwili. Dzisiaj czytałem, że szczyt zakażeń jest przewidziany na lipiec, czy taka prognoza jest oparta o nowe zakażenia w czasie egzaminów maturalnych?
Bat Chłopski
rok temu
A ja pytam: po co w pisowskiej Polsce komukolwiek szkoła???
Matka
rok temu
Osoby zdające egzaminy zawodowe w szkołach policealnych, nie mają jak odbyć 4-6 tygodniowej praktyki zawodowej, bo wszędzie wstrzymano przyjęcia praktykantów. Żeby móc zdawać egzamin trzeba mieć zaliczoną praktykę, co ma być z tymi osobami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić