Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Oto, co Polacy sądzą o pracy zdalnej [BADANIE]

16
Podziel się:

20 kwietnia rząd zniósł część zakazów i ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Wciąż obowiązuje jednak akcja "zostań w domu", a praca zdalna stała się już codziennością dla wielu z nas. Zapytaliśmy Polaków, czego najbardziej brakuje im w trakcie pracy z domu.

Koronawirus w Polsce. Oto, co Polacy sądzą o pracy zdalnej [BADANIE]
(Getty Images)

Polacy odetchnęli z ulgą, kiedy ponownie otwarto parki i lasy. To właśnie spacerów najbardziej brakowało nam w ostatnich dniach. A co z pracą zdalną, która niespodziewanie wkroczyła w życie milionów Polaków? Czy już się do niej przyzwyczailiśmy? I czego brakuje nam najbardziej?

Koronawirus. Zapytaliśmy Polaków o wrażenia z pracy zdalnej

Przede wszystkim należy podkreślić, że niewielka część społeczeństwa ma możliwość pracowania z domu z wykorzystaniem Internetu. Większość respondentów przez cały czas trwania surowych zasad bezpieczeństwa musi pojawiać się w miejscu pracy.

Tylko 34 proc. badanych pracuje zdalnie. Większość w tej grupie stanowią młodzi Polacy. 44 proc. osób z grupy 18-24 lat oraz 40 procent osób w wieku 25-44 lat ma możliwość pracy zdalnej. W przypadku Polaków po 45 roku życia odsetek pracujących przez Internet spada do 27 procent.

Zobacz też: Koronawirus a praca zdalna i dojazd do pracy. Co może pracownik

Koronawirus. Czego brakuje nam w pracy zdalnej?

Jedna czwarta pracujących zdalnie przyznaje, że tęskni za bezpośrednim kontaktem ze współpracownikami. Czaty, telefony, a nawet wideokonferencje nie są w stanie zastąpić normalnych rozmów. Jednak nie wszyscy narzekają na nowe warunki.

Niewiele mniejszy procent badanych jest bardzo zadowolony z pracy zdalnej. 23 proc. respondentów zapewnia, że w domu pracuje im się znacznie lepiej niż w biurze i niczego im nie brakuje. W gorszej sytuacji jest 21 proc. badanych, którzy w miejscu pracy mieli znacznie lepsze warunki niż w domu. Za to 18 proc. respondentów tęskni za spotkaniami ze znajomymi z pracy, takimi jak rozmowy przy kawie.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1063 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. _
_Termin realizacji: 17 – 20 kwietnia 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Janka
2 lata temu
Tak to wygląda, że jedni zapierniczają bo nie mają wyjścia a inni mają super wczasy pod gruszą a kasa wpada
Jacek
2 lata temu
Każdy rolnik ostatnie 4 lata sądził zdalnie buraki i mamy gospodarkę ze zdalnych buraków.
Serafin5400
2 lata temu
Ludzie obudzićie się nic się nie dzieje ja po całym kaju jeżdżę i pracuje A wy się zabmykacie się e domu jest nas 38 mil A chorych 10 tyś to policzek jaki to procent 12 mil Polaków umiera co roku na zapalenie pluc I nikt halo nie robił
Komonik
2 lata temu
Leń jakich mało nawet nie używaj imienia jasne bo coś sobie zrobisz harley
Harleń
2 lata temu
Zostaniesz poinformowany o co chodziło z pewnością siebie już nie będziesz miał z tym problemu... bo mnie na to stać jasne
Juz babcia
2 lata temu
Prześliczny maluszek , takie dzieci kocham ponad wszystko.Niech sie chowa zdrowo. Swoich miałam troje.Wszystkie sa dorosłe.
Kazik
2 lata temu
Lasy odwarte no to wkoncu przegonimy gospodarczo rozwinięte kraje. .... z jakieś milion lat.
jontek
2 lata temu
Najbardziej uaktywnili się wuefiści i od muzyki.Gówniarze chodzą po suficie wyjąć Trawiatę.Można,można.
ela
2 lata temu
Dla mnie super kawa szlafrok wstaje przed 9 a nie po 6 popoldnie tez w domku lub spacer wieczorem butelka winka przeciez rano nigdzie nie jade tak to mozna zyc
Polak
2 lata temu
Praca zdalna w gastronomi jest super . Klient zamawia lasagne , wysyłam fotkę z lasagne i już . Sałatka Cezar ? Następna fota i już . Zero stresu , wszystko na czas . Kasa sama płynie na konto . Tylko napiwki odpadły , no bo to nieopodatkowane . Ale spoko . Damy radę . Zbieramy na bilety dla ekipy rządzącej . Promem na Madagaskar , bez powrotu .
Madzia <3
2 lata temu
Filmy seriale onlnie dla wszystkich w sam raz na wieczór sprawdzona stronka polecam https://ô.cc/Filmyy.onlniee
Maadzia <3
2 lata temu
Filmy seriale onlnie dla wszystkich w sam raz na wieczór sprawdzona stronka polecam https://ô.cc/Filmyy.onlniee
Ewela
2 lata temu
Beznadziejna jest praca zdalna. Nie mam przez to na nic sił. Chcę mi się tylko leżeć i płakać.
Piteree
2 lata temu
Praca z dzieckiem w wieku przedszkolnym to fikcja. Nie ma takiej możliwości. Starsze dzieci muszą mieć spokój, bo przecież są pseudo lekcje przez internet a młodsze dziecko zrobi wszytko by przyciągnąć uwagę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić