REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski04.04.19 (09:57)

Kim Dzong Un buduje w Samjiyon idealne miasto socjalistyczne

Okręg Samjiyon w Korei Północnej ma być przekształcony w "nowoczesne miasto w górach i idealną wioskę socjalistyczną". Kim Dzong Un odwiedził plac budowy i udzielił wskazówek budowniczym.
KCNA

Była to pierwsza w tym roku wizyta przywódcy w Samjiyon. Wcześniej Kim Dzong Un wielokrotnie bywał na budowie, która jest jego oczkiem w głowie. Przywódca Korei Północnej był zadowolony z tego, co zobaczył tym razem.

Budowniczowie poczynili znaczne postępy w projekcie pomimo surowej zimy w północnej części kraju - powiedział Kim Dzong Un. - Wygląd miasteczka niezwykle zmienił się w ciągu kilku miesięcy - podkreślił przywódca.

REKLAMA

Projekt ma być gotowy 10 października 2020 roku. Tego dnia przypada 75. rocznica powstania Partii Pracy Korei. Odwiedzając Samjiyon, Kim powiedział, że spodziewa się, iż budowa zakończy się wcześniej. Udzielał wielu wskazówek, a słuchacze skrzętnie notowali każde słowo przywódcy.

KCNA

Miejsce budowy idealnego miasta nie zostało wybrane przypadkowo. W Samjiyon - według północnokoreańskiej propagandy - urodził się Kim Dzong Il, ojciec obecnego dyktatora Korei Północnej. Kim Dzong Un obiecał uczynić ten okręg najbogatszym w całym kraju. W rzeczywistości Kim Dzong Il przyszedł na świat w Rosji, niedaleko Chabarowska.

Wzywam lokalne władze do zaangażowania się w walkę o dokończenie budowy do października 2020 roku. Trzeba to bezwarunkowo przeprowadzić - mówił Kim Dzong Un w trakcie wizyty.

KCNA

Niedawno Kim Dzong Un słał dramatyczne apele za granicę. Na jego polecenie ambasador Korei Północnej przy ONZ zwrócił się o pomoc żywnościową do organizacji międzynarodowych. Zgodnie z informacjami wywiadu Korei Południowej, zapasy jedzenia wystarczą na Północy na niecały rok. Jednocześnie władze komunistyczne wydają ogromne pieniądze na budowę idealnego miasta socjalistycznego.

Budowa okręgu Samjiyon jest zaciętą walką klasową przeciwko wrogim siłom - przekonywał komunistyczny przywódca.

KCNA

Państwowe media twierdzą, że idealne miasto buduje wojsko. Jednak pojawiły się informacje, że do pracy zapędzono również cywilów, którzy ręcznie robią wykopy pod fundamenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij