Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna intensyfikuje działania przeciw pandemii koronawirusa

110

Korea Północna zdecydowała się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń. To reakcja na rozprzestrzeniającą się na świecie pandemię koronawirusa. Członkowie rządu odbywają regularne telekonferencje, na których dzielą się obserwacjami i uwagami.

Kim Dzong Un walczy z koronawirusem
Kim Dzong Un walczy z koronawirusem (Getty Images, Korea Summit Press Pool)

Rząd Korei Północnej zamknął granice, a obywatele powracający do kraju są poddawani kwarantannie. W ostatnim czasie Kim Dzong Un zdecydował się na podjęcie kolejnych działań, które mają zminimalizować ryzyko wystąpienia w jego państwie epidemii.

Koronawirus: jak Korea Północna chroni się przed pandemią?

Jak podaje "KCNA Watch", członkowie rządu odbywają zebrania przez telekonferencje. Zgodnie z nowymi nakazami wszystkie regiony mają zapewnić mieszkańcom profilaktyczne szczepienia oraz dostawy leków, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się innych chorób niż COVID-19. Osoby, które mogły zarazić się koronawirusem, mają być izolowane w bardziej zorganizowany i odpowiedzialny sposób niż do tej pory.

Lokalni urzędnicy zostali zachęceni, aby szerzyć wśród mieszkańców świadomość odnośnie koronawirusa. Koreańczycy mają być informowani na temat właściwych działań profilaktycznych, w tym higieny osobistej. Pojawiły się również nowe instrukcje, w jaki sposób należy przeprowadzać inspekcje i kwarantannę miejscowych. Do tej pory badaniom i kontrolom miało zostać poddanych łącznie 2280 osób.

Zobacz także: Zobacz też: Korea Północna szyje buty

Zaostrzono również kontrole wobec pracowników służb medycznych. Mają one na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa, aby mogli bez obaw o własne zdrowie dwa razy dziennie odwiedzać osoby poddane kwarantannie.

Rząd Korei Północnej pochwalił sposób, w jaki przeprowadza się kwarantannę osób powracających zza granicy. Proces izolowania cudzoziemców i powracających do domu Koreańczyków ma przebiegać sprawnie na każdym etapie, a władze nie zgłosiły żadnych uwag wobec urzędników.

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami w Korei Północnej nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa. Jednak międzynarodowa opinia publiczna poddaje w wątpliwość stanowisko rządu. Jak podaje "Financial Times" państwowi urzędnicy mieli w tajemnicy prosić zagranicznych sojuszników o pomoc jak m.in. dostarczenie testów wykrywających zarażenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

*Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie. *

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić