Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus w Brazylii. Gangi pilnują kwarantanny

84
Podziel się:

Koronawirus w Brazylii skłonił lokalne gangi do nietypowych działań. Rządzący slumsami w Rio de Janeiro przestępcy pilnują przestrzegania przez ludzi kwarantanny. "Ktokolwiek kręci się po ulicy bez celu, posłuży za przykład" - ostrzegają.

Koronawirus w Brazylii. Gangi pilnują kwarantanny.
Koronawirus w Brazylii. Gangi pilnują kwarantanny. (Getty Images, Fabio Teixeira / NurPhoto)

Gangsterzy ze slumsów Rio de Janeiro reagują na epidemię koronawirusa. Tam, gdzie państwo praktycznie nie ma żadnej władzy, przestępcy przejmują część jego obowiązków. W fawelach Rio gangi narkotykowe odtwarzają z głośników w samochodach wiadomość dla mieszkańców.

Narzucamy godzinę policyjną, ponieważ nikt nie bierze tego na poważnie. Chcemy dla ludzi jak najlepiej. Skoro rząd nie robi tego, co powinien, zrobi to przestępczość zorganizowana - informuje głos z nagrania.

Mieszkańcy faweli nie mogą wychodzić z domów po godzinie 20. O sprawie informuje agencja Reutera, której wysłannicy rozmawiali z mieszkańcami "Miasta Boga". Wszyscy potwierdzili wprowadzenie godziny policyjnej.

Zobacz też: Różowy delfin. Ratują niezwykły gatunek z Amazonki

Ktokolwiek jest na ulicy, kręci się bez celu lub spaceruje, zostanie ukarany i posłuży za przykład dla innych. Lepiej zostać w domu i nic nie robić. Wiadomość została przekazana - głosi przesłanie gangsterów.

Koronawirus w Brazylii. Władze długo ignorowały problem

Kilka tygodni temu Jair Bolsonaro nazywał koronawirusa "zwykłą grypą", a przestrogi lekarzy "fantazjami". Nastawienie prezydenta wobec epidemii zmieniło się po załamaniu na brazylijskiej giełdzie. Wtedy wprowadzono stan wyjątkowy: zamknięto szkoły, ograniczono pracę urzędów i ograniczono ruch graniczny oraz wewnętrzny. Zachowano jednak swobodę handlu, a wiele miejsc publicznych, takich jak plaże i kościoły, pozostaje wciąż otwartych.

Warunki sanitarne są okropne. Czasami nie mamy nawet wody, żeby porządnie umyć ręce. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni - powiedział agencji Reuters Jefferson Maia, 27-letni mieszkaniec Miasta Boga.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(84)
XXL
3 lata temu
jestem za. bo jeśli strach przed policją i mandatami nie działa i liczy się tylko ja i moje,to kij beasebolowy moim zdaniem dałby radę
Karol
3 lata temu
Każda anarchia prędzej czy później przekształca się w rodzaj władzy i swoistego porządku, stając się zaprzeczeniem samej siebie. Z drugiej strony czasami też władza degeneruje się, deprawuje i z czasem przekształca w anarchię.
jaja
3 lata temu
zatrudnić mafię pisowską
sdagfsdg
3 lata temu
Nasz klient - nasz gang
Ewa
3 lata temu
należy dbać o klientów
ali
3 lata temu
Jak to ? W katolickim kraju są gangi przestępców i slumsy ?O zgrozo , a gdzie wstawiennictwo świętej kremówki z Wadowic ?
niko
3 lata temu
gangsterzy mądrzejsi od polityków
Krycha
3 lata temu
Ludzki odruch też w przestępcach. Może im już tak zostanie ;)tak jak nam częstsze mycie rąk i dbanie o higienę.Pobożne życzenia?
bezdomny z
3 lata temu
klientow moze braknoc..
)))
3 lata temu
Gangsterzy hahaha kilku obszczymurków w japonkach biegających z kałachem, chude gnojki po 1,6 wzrostu no ale kałach.
polak
3 lata temu
a u nas gangi polikwidowane a rząd sobie nie radzi to znaczy radzi doskonale ale tylko dla swoich a drugi sort pozostawiony
nieroztropek
3 lata temu
gupie ludzie toz po to gangusy kazom ludziom w chatach siedziec zeby bez problemu robic swoje interesy
Olaf
3 lata temu
W Europie mieszkańców tez pilnuje mafia, z tym że komunistyczna i ubrana w garnitury. DOŚĆ BARACHŁA !
Korona
3 lata temu
U nas wirus pilnuje świadków koronnych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić