o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawiurs. Greta Thunberg ma COVID-19? Mówi o objawach

304
Podziel się

Szwedzka aktywistka udzieliła wywiadu jednemu z międzynarodowych magazynów. Greta Thunberg przyznała w rozmowie, że obecnie pozostaje w kwarantannie. 17-latka nie została do niej zmuszona – sama zdecydowała się na tymczasową izolację. Miała istotny powód.

Koronawiurs. Greta Thunberg ma COVID-19? Mówi o objawach
(Getty Images, Leon Neal)
bDIPJVKJ

17-letnia aktywistka obecnie nie bierze udziału w strajku klimatycznym. Ze względu na zagrożenie wynikające z pandemii koronawirusa Greta Thunberg zaapelowała do swoich zwolenników, aby zaprzestali protestów i przestrzegali zaleceń lekarzy oraz naukowców.

Obecnie Greta Thunberg nie tylko zaprzestała publicznych występów, lecz także przebywa w izolacji. 17-letnia szwedzka aktywistka zdradziła powód w wywiadzie dla naukowego tygodnika "New Scientist".

Koronawirus. Dlaczego Greta Thunberg zdecydowała się na kwarantannę?

Greta Thunberg zdecydowała się na kwarantannę, ponieważ zaobserwowała u siebie symptomy koronawirusa. Doświadczyła ich nie tylko 17-latka, lecz także jej ojciec, szwedzki aktor Svante Thunberg.

bDIPJVKL
Zobacz także: Zobacz też: Objawy koronawirusa. Tak choroba niszczy organizm dzień po dniu

Problemy zdrowotne ojca i córki zaczęły się po powrocie ze Środkowej Europy. W obawie, że w trakcie międzynarodowej podróży doszło do zarażenia, Greta Thunberg zdecydowała się na dobrowolną kwarantannę. Dodatkowo 17-latka i jej ojciec zaczęli odczuwać zmęczenie, pojawił się u nich również suchy kaszel, a to charakterystyczne objawy koronawirusa.

bDIPJVKR

Jak podaje "New Scientist", Svante Thunberg czuł się gorzej niż córka. Jednak żadne z nich nie zostało przebadane na obecność koronawirusa, ponieważ w Szwecji testom są poddawane wyłącznie ciężko chore osoby. Greta Thunberg przyznała, że byłaby zaskoczona gdyby chorowała na zwykłą grypę, ponieważ jej symptomy dokładnie odpowiadały COVID-19.

Izolacja aktywistki trwała około dwóch tygodni. Jak zapewniła na Facebooku, czuje się już całkiem dobrze. Zaapelowała do fanów, aby nie bagatelizowali takich objawów jak kaszel czy zmęczenie. Zauważyła, że młodzi ludzie często doświadczają łagodnych objawów koronawirusa, a w konsekwencji lekceważą zagrożenie i zarażają starsze osoby, dla których COVID-19 stanowi śmiertelne zagrożenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIPJVKS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDIPJVLm
KOMENTARZE
(304)
Ari
11 miesięcy temu
Znowu gowniara chce zrobić szum wokół siebie. Niech ktoś ja zaprowadzi do psychiatry.
Xavery
11 miesięcy temu
Greci protestuj. Wirus to część naszego środowiska. Nie można bezprawnie zabijać wirusa.Zacznij jeździć po świecie i tłumacz wszystkim, że mordują wirusa a powinni pokochać go tak jak on pokochał Włochów.
MMM
11 miesięcy temu
Fakt chora na głowę.
bDIPJVLn
Coooo ????
11 miesięcy temu
Spadło zainteresowanie ?? Kasiory nie przybywa?? A jak moda będzie na ciąże .to też sobie coś przypomni ?? A jak na gwałty będzie popyt to też ??
noBrain
11 miesięcy temu
Ona raczej ma mózgojada,który głoduje...
Najnowsze komentarze (304)
Moya112
9 miesięcy temu
to młoda dziewczyna- cierpi na Zespół Aspergera, jej wypowiedzi, sa całkowicie oderwane od realnego myślenia, - Ona jest poprostu niepełnosprawna, ja się z nie wyśmiewam, ani nie potępiam, zwyczajnie mi jej żal, że nie ma świadomości w jak perfidny sposób jest manipulowana przez rodziców.
Pszczolamaja
11 miesięcy temu
Ja jej nie ranię, napisałam tylko, że zająć się nią powinni specjaliści od logicznego myślenia i problemów emocjonalnych..
Pszczolamaja
11 miesięcy temu
Niechaj to dziewczę przebywa w kwarantannie, tfu! w psychiatryku, dopóki jej nie wyleczą..
Polak mały
11 miesięcy temu
Wygląda jak młoda Pani Pawłowicz hehe
Pion
11 miesięcy temu
Ona ma chyba zespół Dauna idzie na żywioł rodzicom nie zależy co będzie z córką choroba sama wyeliminuje
????
11 miesięcy temu
Co to za jedna?????????
lekarz
11 miesięcy temu
ona ma DAUNA ?
Betii
11 miesięcy temu
Bardzo nam przykro ...każdego człowieka żal...
bDIPJVLf
DOROTA
11 miesięcy temu
A co nas obchodzi na durna smarkata. Niech lepiej zrobi sobie test czy posiada odrobinę skromności.Parcie na szkło ją po prostu rozsadza!!!!!!!
sfd
11 miesięcy temu
ta to ma dopiero parcie na szkło
greta
11 miesięcy temu
na sto procent ma ale mózgu o ile taki posiada
chinczyk
11 miesięcy temu
Kazio kowalski też podejrzewa no i czemu o nim nie piszecie?
jf.
11 miesięcy temu
To nie ona jest chora ,to jej rodzice
Jej
11 miesięcy temu
Niech spue. Dala
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić