Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Andrzej Duda apeluje do marszałka Grodzkiego

105

Prezydent Polski odbył spotkanie z Tomaszem Grodzkim. Tematem, jaki Andrzej Duda poruszył w rozmowie z marszałkiem sejmu, było wdrożenie tarczy antykryzysowej. Czy polityk spełnił prośbę Dudy?

Koronawirus. Andrzej Duda apeluje do marszałka Grodzkiego
(PAP, Wojciech Olkuśnik)

Andrzej Duda poinformował o zdarzeniu za pośrednictwem Twittera. Prezydent poprosił marszałka, aby jak najszybciej przeprowadził w Senacie procedurę wdrożenia tarczy antykryzysowej.

Andrzej Duda twierdził, że jego rozmowa z politykiem odniosła pozytywny skutek. Marszałek Tomasz Grodzki miał przychylić się do prośby, aby gotowa ustawa trafiła do podpisu prezydenta jeszcze przed 1 kwietnia 2020 roku. Jak argumentował Duda, w obliczu pandemii koronawirusa liczy się każdy dzień.

Koronawirus: na czym polega tarcza antykryzysowa?

Tarcza antykryzysowa stanowi pakiet regulacji. Mają one wspierać gospodarkę w związku z zagrożeniami ekonomicznymi, wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus problemem dla listonoszy i kurierów. "Powinni mieć dostęp do aplikacji"

Głosowanie nad pakietem odbyło się w sobotę 28 marca w Sejmie. Teraz prace nad procedurami podejmą senatorowie i stąd wniknęła prośba Andrzeja Dudy, aby członkowie Senatu nie zwlekali z działaniami i tarcza antykryzysowa mogła wkrótce wejść w życie.

Odbyłem dobrą rozmowę z Panem Marszałkiem Tomaszem Grodzkim. Zaapelowałem do Pana Marszałka o jak najszybsze procedowanie w Senacie tzw. tarczy antykryzysowej. Obaj zgodziliśmy się, że ustawa powinna trafić do mojego podpisu przed 1 kwietnia. To ważne. Liczy się każdy dzień – napisał Andrzej Duda na Twitterze (pisownia oryginalna).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić