Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem. Znamy ustalenia

43
Podziel się

W sobotę doszło do półgodzinnej rozmowy telefonicznej z udziałem Andrzeja Dudy i prezydenta USA Donalda Trumpa. Wiemy już, co zostało ustalone.

W sobotę doszło do rozmowy telefonicznej z udziałem Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy
W sobotę doszło do rozmowy telefonicznej z udziałem Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy (Getty Images, Gallo Images , Contributor)

O szczegółach poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. - To była dobra rozmowa z konkretną mapą drogową współpracy na najbliższy czas - przekazał.

W trakcie rozmowy Andrzej Duda i Donald Trump skupili się na trzech zagadnieniach. - Jeśli chodzi o kwestię współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, to dotyczyła ona współpracy instytutów badawczych polskich i amerykańskich ws. badań nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. Tutaj jest deklaracja otwartości ze strony amerykańskiej - zdradził Szczerski.

Poinformował również, że "Polska wysyła wojskową misję medyczną do Chicago". - Prezydenci podkreślili też, że należy przedyskutować możliwości większego zaangażowania NATO, jeśli chodzi o możliwości wojskowej medycyny, ale także innych zasobów, które są w dyspozycji NATO, by pokazać dziś silną więź atlantycką, także w wymiarze bezpieczeństwa - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki. "Rozczarowanie, hipotetyczny schemat"

Rozwój gospodarczy w dobie pandemii koronawirusa

Nie mogło zabraknąć też wątków gospodarczych. - Oba kraje w podobny sposób zamroziły swoje gospodarki i będą odczuwały tego skutki - przyznał minister Szczerski.

Prezydenci rozmawiali na temat tego, w jaki sposób we współpracy ekonomicznej, dwustronnych kontaktach biznesowych, inwestycyjnych, handlowych wspomóc gospodarki w powrocie na ścieżkę rozwoju, jak skończy się ten najgorszy okres pandemii - podsumował szef gabinetu prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(43)
olo
2 lata temu
a ja slyszalem ze notariusz prosil o azyl w usa niech spada ja doloze grosza na bilet
@lo
2 lata temu
Dziękuję za silną więź atlantycką, jeżeli więź atlantycka popiera ustawę 447, która nie leży w naszym interesie narodowym.
uuu
2 lata temu
U nas wszystkiego brakuje, lekarze zarażeni albo uciekają na L4, a pis wysyła misje no ręce opadają. Ktoś wie czy pis już podniosło to polskie państwo z kolan czy dalej leżymy i kwiczymy?
Spięty
2 lata temu
Przecież u nas koronawirus pod pełna kontrolą a Polska jest takim mocarstwem, że bez problemu pomoże malutkiej Ameryce. Obecny prezydencie nie zagłosuję na ciebie choćby mnie kroili i palili
Tomek
2 lata temu
Znowu nas sprzedano. Niech zgadnę, mamy tak wielu lekarzy, że część pojedzie do USA.
Sid
2 lata temu
Przepraszam, ale był tłumacz tak? Bo razem wspólnie raczej się nie dogadali po angielsku.
Zw090
2 lata temu
Alże ten Duda to jest mądry. Kuzwa mamy tu problem w swoim kraju a ten będzie usa pomagal. No pozycja do stanów na klęczkach
xxx
2 lata temu
maseczki są potrzebne, nie widać braków w uzębieniu
afrykaner
2 lata temu
rozmowa pana z wasalem,czy ta duda klęczała?
ip123
2 lata temu
A amerykańskie wojska stoją jeszcze na terytorium Polski koło Słupska, Drawska Pomorskiego, Morągu, Żaganiu, na południu Polski bo jeżdżą na Ukrainę. Komu ich wojska czy służby pomagały przed ich pandemią, którym krajom tak pomagały jak we Włoszech Chiny, Kuba,Federacja Rosyjska oraz Polska? A wyrywany przedstawiciel coś tam...
Wsioki
2 lata temu
Dobrze ze rzadzi Pis bo by bylo juz po Polsce.A Dudzie,Szumowskiemu,Morawieckiemu i Kaczynskiemu i innym to mozecie jedynie wyprac im skarpetki.Lewactwo tacy jestesci tepi???
geniusz
2 lata temu
To był telefon do przyjaciela, pogadali sobie towarzysko i nic z tego nie wynika, żeby frajerzy państwa pis mieli wrażenie, że Pan Duda to wybitny polityk. To była tylko akcja propagandowa związana z nielegalnymi wyborami Marionetki I sekretarza w pv rezimowej już uprawiają bolszewicką propagandę
Racjonalista
2 lata temu
Rozmawiano jeszcze o podwojeniu opłaty za stacjonowanie jankesóww na terenie Polski, o wysłaniu naszych najemników do Afganistanu i o przekazywaniu w jedną stronę, tj. do USA najnowszych badań dot. koronowirusa, no ale o tym rzecznik rządu zapomniał powiedzieć.
Wścibski
2 lata temu
Za ile nas sprzedał?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić