Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem. Znamy ustalenia

70

W sobotę doszło do półgodzinnej rozmowy telefonicznej z udziałem Andrzeja Dudy i prezydenta USA Donalda Trumpa. Wiemy już, co zostało ustalone.

W sobotę doszło do rozmowy telefonicznej z udziałem Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy
W sobotę doszło do rozmowy telefonicznej z udziałem Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy (Getty Images, Gallo Images , Contributor)

O szczegółach poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. - To była dobra rozmowa z konkretną mapą drogową współpracy na najbliższy czas - przekazał.

W trakcie rozmowy Andrzej Duda i Donald Trump skupili się na trzech zagadnieniach. - Jeśli chodzi o kwestię współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, to dotyczyła ona współpracy instytutów badawczych polskich i amerykańskich ws. badań nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. Tutaj jest deklaracja otwartości ze strony amerykańskiej - zdradził Szczerski.

Poinformował również, że "Polska wysyła wojskową misję medyczną do Chicago". - Prezydenci podkreślili też, że należy przedyskutować możliwości większego zaangażowania NATO, jeśli chodzi o możliwości wojskowej medycyny, ale także innych zasobów, które są w dyspozycji NATO, by pokazać dziś silną więź atlantycką, także w wymiarze bezpieczeństwa - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki. "Rozczarowanie, hipotetyczny schemat"

Rozwój gospodarczy w dobie pandemii koronawirusa

Nie mogło zabraknąć też wątków gospodarczych. - Oba kraje w podobny sposób zamroziły swoje gospodarki i będą odczuwały tego skutki - przyznał minister Szczerski.

Prezydenci rozmawiali na temat tego, w jaki sposób we współpracy ekonomicznej, dwustronnych kontaktach biznesowych, inwestycyjnych, handlowych wspomóc gospodarki w powrocie na ścieżkę rozwoju, jak skończy się ten najgorszy okres pandemii - podsumował szef gabinetu prezydenta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić