o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Koronawirus. Iran odrzuca pomoc z USA

317
Podziel się

Najwyższy przywódca Iranu odmówił przyjęcia amerykańskiej pomocy do walki z koronawirusem. Powołał się na teorię spiskową, według której wirus jest dziełem USA mającym zaszkodzić Teheranowi. Już 1556 Irańczyków zginęło z powodu koronawirusa.

Z powodu koronawirusa w Iranie zmarło już 1556 osób.
Z powodu koronawirusa w Iranie zmarło już 1556 osób. (Getty Images, Stringer / Anadolu Agency)
bEiKWEMR

Ajatollah Ali Chamenei nie przyjmie pomocy USA. Odrzucił propozycję Amerykanów, którzy chcieli wysłać do Iranu lekarstwa lub personel medyczny w ramach wsparcia w walce z koronawirusem. Teheranowi zależy przede wszystkim na zniesieniu sankcji ekonomicznych, czego Stany Zjednoczone konsekwentnie odmawiają.

Być może wasze leki są sposobem na szersze rozprzestrzenienie wirusa. A wysyłani przez was lekarze może mieliby na celu obserwacje efektów trucizny, ponieważ mówi się, że stworzyliście wirusa z myślą o Iranie - powiedział Ali Chamenei cytowany przez ABC News.

Koronawirus w Iranie. Pandemia "winą Amerykanów"

Najwyższy przywódca Iranu powołał się na teorię spiskową według której Stany Zjednoczone stworzyły koronawirusa, żeby zaszkodzić m.in. Chinom i Iranowi. Tak jak inni jej zwolennicy ajatollah nie przedstawił żadnego dowodu na poparcie swojej tezy. Nie skomentował także panującej nie tak dawno wśród wiernych mody na lizanie ścian świątyń, co miało pokazać, że nie boją się epidemii.

bEiKWEMT

W Iranie z powodu koronawirusa nie żyje już 1556. Do tej pory chorobą zaraziło się 20 600 Irańczyków. Władze Iranu przez długi czas ignorowały zagrożenie. Szef zespołu ds. koronawirusa zasłynął stwierdzeniem, że kwarantanna jest "reliktem epoki kamienia łupanego" zanim sam zaraził się wirusem i został umieszczony w kwarantannie.

Zmienili zdanie po raporcie zwiastującym śmierć milionów Irańczyków. Najgorszy scenariusz przewiduje śmierć nawet 3,5 miliona Irańczyków. Obywatele niechętnie przyjmują ograniczenia nakładane przez rząd, a niektórzy działają wręcz wbrew zaleceniom, gromadząc się na modlitwy przed zamkniętymi z powodu koronawirusa świątyniami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEiKWEMZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEiKWENu
KOMENTARZE
(317)
pomoc???
rok temu
od kiedy OKUPACJA jest pomocą???????
horacy
rok temu
przyjac od nichh pomoc to tak jakby od diabla swiecona wode
HETMAN POLNY
rok temu
IRAN LEPIEJ SOBIE RADZI Z KORONAWIRUSEM OD USA. DOBRZE ŻE NIE PRZYJMUJE ZARAZY Z USA. KIEDY ZOSTANIE ZLIKWIDOWANE EMBARGO NA SPOKOJNY IRAN.
bEiKWENv
ajatollah
rok temu
USmański żandarm Planety Ziemia się doigra,pomścimy JAPONIĘ za 45 rok
Andersen
rok temu
Multidyscyplinarne zawody dla sportowców-żołnierzy, które odbyły się w dniach od 18 do 27 października 2019 w Wuhanie w Chinach i zaraz pyk epidemia (USA 172 "zawodników"). Iran ość w gardle USA. Gdyby nie Rosja i UE już byśmy mieli w Iranie marines. Nie wyszło, to może wirusik? Europa hmmm. "Boris, wyjdź z tej unii, bo szykujemy jej boom! gospodarczy. Ale Donald, jak chcesz to zrobić?! Donald: Gdzie w sezonie zimowym jest teraz najwięcej turystów z całej Europy Borys? Eeee, no chyba w Alpach jezdża na nartach. Donald: No, to wiesz gdzie masz nie jechać w tym sezonie na ferie z dziećmi ;) Z ostatniej chwili: Depesza: Donald! coś Ty narobił! stop Borys. Donald: "coś się chyba zmutowało, albo Bill i Roky-feller mi nie powiedzieli wszystkiego :( Biada nam biada.
gość
rok temu
A, jak Amerykanie mieliby pomóc? Czemu nie pomagają nam, jeśli potrafią?
smiesznyvirus
rok temu
PLASTICOWE TOREBKI zalozcie na glowki.. wyjda wirusy jak z mrowiska mrUFFFki
\zacki
rok temu
ta liczba zmarłych uwzglednia tych co lizali sciane?
Ben
rok temu
I dobrze,od bandytów się nie bierze pomoc
Człowiek
rok temu
Robią sankcji na Iran i z drugiej stornie chcą pomoc dziwni ludzi. Niech znaszą sankcji na Iran inne kraje w czasie pandemii. Dleczego nie piszecie że kilka dni temu USA wzmociniła sankcę na Iran. Co z sankcję na inne kraje też godzie ludzkość ????
Lolek
rok temu
Ajatolachowie jak polscy PiSowcy Wszędzie spisek
Obeznany
rok temu
Ten tytuł; to jest manipulacja. Iran chciał, żeby Amerykanie znieśli sankcje przeciwko Iranowi, zeby mogli sobie kupić niezbędne medykamenty, a Trump w odpowiedzi obłożył sankcjami dalsze 5 firm, które jeszcze dostarcały towary do Iranu. Co do tej oferowanej przez Amerykanów "pomocy"; to byłbym ostrożny, tak samo, jak rząd Iranu.
Polak
rok temu
Propagand kremlowska w natarciu. Chleba nie mają, onuce się kończą ale kłamstw u nich skolko godno, bez umiaru. Cały świat wie, że kłamstwo i śmierć to dzieło kom uch ów
bEiKWENn
Można
rok temu
Wirus to broń wroga USA umrzeć od niego to śmierć od broni wroga czyli każdy bojownik dostanie zestaw dziewic w niebie ot taka religijna selekcja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić