Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: liderzy ISIS ostrzegają terrorystów przed Europą

218

Na początku bojownicy Państwa Islamskiego odnosili się do wybuchu epidemii koronawiursa z entuzjazmem. Z czasem okazało się, że sami mogą stać się ofiarami nowej choroby. Liderzy ISIS wydali im zalecenia, które mogą wpłynąć na poziom bezpieczeństwa w Europie.

Koronawirus: liderzy ISIS ostrzegają terrorystów przed Europą
(Getty Images, Universal History Archive/Universal Images Group)

Na początku epidemii koronawirusa terroryści widzieli w niej zagrożenie jedynie dla niewiernych. Twierdzili, że epidemia wybuchła z inicjatywy Allaha, który chciał wesprzeć bojowników w walce. Liczyli też, że choroba doprowadzi do wzrostu międzynarodowych napięć.

Stopniowo liderzy Państwa Islamskiego zaczęli dostrzegać, że bojownicy sami mogą paść ofiarą zarażenia. Nakazali im stosowanie środków bezpieczeństwa, sugerując się listą zaleceń opublikowanych przez WHO. Terroryści muszą m.in. regularnie myć ręce oraz zachowywać bezpieczny dystans od osób, które wykazują objawy choroby.

Koronawirus: jakie nowe zalecenia wydali terrorystom liderzy ISIS?

Ze względu na wzrost liczby zarażeń w Europie liderzy ISIS opublikowali kolejne zalecenia. Rozkazali, aby terroryści zrezygnowali z podróżowania na Stary Kontynent, aby uniknąć zachorowania.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Jak chronić siebie i najbliższych?

Część bojowników ISIS obecnie przebywa w Europie. Liderzy nakazali im pozostać na miejscu. Jak podaje "New York Post" – prawdopodobnie po to, aby utrudnić życie niewiernym.

Zdrowi nie powinni wkraczać na teren epidemii, a osoby dotknięte chorobą nie powinny z go opuszczać – napisano w biuletynie dla bojowników, przygotowanym przez grupę al-Naba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić