Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Epidemia cieszyła terrorystów. Teraz przestali się śmiać

251

Kiedy wybuchła epidemią koronawirusa, bojownicy Państwa Islamskiego odnosili się do niej z entuzjazmem. Wykorzystywali sytuację panującą na świecie, by wykazać słuszność swoich idei. Teraz zmienili zdanie i zaczęli udzielać sobie rad, jak chronić się przed chorobą.

Koronawirus. Epidemia cieszyła terrorystów. Teraz przestali się śmiać
(Getty Images, Ali Mohammed /Anadolu Agency)

Jak podaje "Homeland Security Today", ISIS uważało koronawirus za dowód na słuszność swoich działań. Argumentowali, że Bóg zesłał na niewiernych koronawirusa, by wesprzeć bojowników Państwa Islamskiego w ich walce.

W przeszłości ISIS wielokrotnie wykorzystywało m.in. klęski żywiołowe do udowodnienia swoich racji. Na wieść o pojawieniu się w Chinach koronawirusa wyrażali radość, że wzrośnie napięcie na arenie międzynarodowej, a Światowa Organizacja Zdrowia będzie zmuszona ogłosić stan wyjątkowy.

Według ustaleń "New York Post" w ostatnim czasie koronawirus zaczął zagrażać samym terrorystom. Niebezpieczeństwo wzrosło na tyle, że przywódcy bojowników zdecydowali się wydać odgórne zalecenia, jak chronić się przed zarażeniem.

Zobacz także: Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Koronawirus: jak ISIS chroni się przed epidemią?

Zalecenia dotyczą terrorystów, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu. Jak podaje "Daily Mail", członkom ISIS polecono przestrzegać zasad, których autorami są specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Terrorystom zalecono, aby trzymali dystans od osób wykazujących objawy choroby. Powinni także unikać podróży do obszarów, na których stwierdzono przypadki zarażeń. Nakazano im również myć ręce przed jedzeniem oraz zasłaniać usta w trakcie kaszlu.

Bojownikom ISIS nie wolno zapomnieć o swojej wierze. Dowódcy polecili, aby pokładali ufność w Allahu i szukali u niego schronienia przez zagrożeniem.

Według ustaleń "New York Post" na terenie Syrii na razie nie doszło do przypadków zarażenia koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić