Koronawirus. Londyńskie hotele przyjmą bezdomnych

38

Rozprzestrzenianie się koronawirusa po świecie wymaga na rządzących podejmowania niestandardowych działań. Należy do nich porozumienie zawarte przez burmistrza Londynu z Intercontinental Hotels Group w celu zaoferowania bezdomnym dachu nad głową w czasie wzmożonego zagrożenia. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Władze Londynu pomogą bezdomnym przetrwać trudny okres w związku z rozwojem pandemii.
Władze Londynu pomogą bezdomnym przetrwać trudny okres w związku z rozwojem pandemii. (Getty Images, Nick Ansell)

Londyńskie hotele udostępnią setki darmowych pokoi. W wyniku porozumienia zawartego przez burmistrza Sadiqa Khana a popularną siecią hotelową Intercontinental Hotels Group, bezdomni znajdą schronienie przed koronawirusem.

Epidemia koronawirusa dotyka wszystkich w Londynie i musimy zrobić co w naszej mocy, aby zadbać o zdrowie każdego londyńczyka - zwłaszcza tych, którzy stoją w obliczu spędzenia nocy na ulicach stolicy - mówił burmistrz Khan.

Pokoje mają zostać udostępnione na okres 12 tygodni. Osoby, które w nich zamieszkają, zostaną wskazane przez organizacje charytatywne działające na rzecz osób bezdomnych w stolicy Anglii. W ten weekend 300 pokoi ma być przeznaczonych na ten cel.

Zobacz także: Czym jest wykluczenie społeczne i jak mu przeciwdziałać?

Dlaczego bezdomni są szczególnie narażeni na działanie koronawirusa?

W Wielkiej Brytanii pojawiły się obawy o osoby nieposiadające stałego miejsca zamieszkania w czasie pandemii. Życie na ulicy zwiększa ryzyko zachorowania, bezdomni nie są także w stanie postępować zgodnie z zaleceniami epidemiologów, jak konieczność zachowanie dystansu w stosunku do innych osób czy częste mycie rąk.

Pomoc zaoferowali także londyńscy taksówkarze. Mają przewozić ludzi do miejsc, gdzie będzie czekała na nich potrzebna pomoc. Będzie to możliwe, gdyż czarne taksówki są zaprojektowane w ten sposób, by można je było łatwo czyścić i dezynfekować, posiadają także przegrodę oddzielającą pasażerów od kierowców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić